دستکاری خمپاره در چرداول 2 کشته و 2 زخمی برجا گذاشتبه گزارش ایرنا ، این حادثه انفجار عصر امروز جمعه در بین یک خانواده که به قصد گذران تعطیلات نوروزی به ایستگاه طبیعت بانکول امده بودند رخ داد که درجریان ان یک مرد و فرزندش جان باختند و 2 نفر دیگر زخمی شدند.
صدای انفجار این گلوله خمپاره افزون بر اتراقگاه طبیعت بانکول در شهر سرابله مرکز چرداول و روستاهای همجوار نیز شنیده شد .
فرماندار چرداول در گفت وگو با خبرنگار ایرنا علت این حادثه مرگبار را سهل انگاری و بی احتیاطی در نگهداری و استفاده از مواد منفجره عنوان کرد.
مراد یگانه گفت: در این حادثه شکر الله رحیمی اهل روستای چم قیله از توابع شهرستان چرداول با بی احتیاطی و دستکاری مواد منفجره تی ان تی گلفوله خمپاره باعث مرگ خود و فرزندش شد.
وی افزود: این حادثه 2 مجروح نیز دارد که یک نفر آنان در بیمارستان امام علی سرابله سرپایی مداوا و دیگری به مرکز درمانی در ایلام اعزام شد.
گفته می شود که این انفجار هنگامی رخ داد که قربانیان حادثه اقدام به دستکاری چاشنی گلوله خمپاره و استفاده از ان برای ماهیگیری کردند.
استفاده از دینامیت و حتی نارنجک برای ماهیگیری به عنوان اقدامی غیر مجاز و خطرناک اما کم و بیش معمول به خصوص در سال های گذشته در استان ایلام گاه و بی گاه با حوادث این چنینی همراه بوده است .
منطقه جنگلی بانکول به عنوان یکی از قطب های گردشگری طبیعی استان ایلام این روزها مملو از حضور مردمی است که با برپا کردن چادر و گذران نوروز در کوهستان اغاز بهار را جشن می گیرند.
6034انتهای پیام /*