سوانح فوتی نوروز امسال در قزوین نصف کاهش یافتبه گزارش روزجمعه ایرنا به نقل از مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی استان قزوین، سرهنگ نصرالله بیگلری افزود: این آمار مربوط به آغاز اجرای طرح نوروزی از 24 اسفند تا روز گذشته بوده است.
وی اضافه کرد: علاوه بر کاهش 50 درصدی سوانح فوتی در استان طی ایام یاد شده، شاهد کم شدن 67 درصدی متوفیان حوادث جاده ای نیز بوده ایم.
این مسئول انتظامی همچنین گفت: در این مدت با همکاری و قانون مندی مسافران در مجموع تصادفات استان 25درصد، سوانح جرحی 19.5درصد و مجروحان ناشی از آن نیز 15 درصد کاهش داشته است.
رییس پلیس راه استان قزوین در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: 68 درصد تصادفات استان ناشی از بی توجهی به جلو و تخطی از سرعت مجاز و خودداری از رعایت فاصله طولی هستند.
این مقام انتظامی در ادامه از رانندگان خواست در راهبندان های ترافیکی و وضعیت جوی نامساعد با عوامل امدادی و پلیس همکاری لازم را داشته باشند و سرعت مطمین و فاصله طولی را در زمان بارش نزولات آسمانی با جدیت بیشتری رعایت کنند.
استان قزوین دارای 671 کیلومتر راه می باشد که 217 کیلومتر آزادراه، 292 کیلومتربزرگراه،253 کیلومتر راه اصلی و 563 کیلومتر راه فرعی است.
9884*3013انتهای پیام /*