مادر و فرزند جیرفتی بر اثر گاز گرفتگی جان باختندابراهیم محمدی عصر جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن ابراز تاسف از جان باختن مادر و فرزند جیرفتی بر اثر گاز گرفتگی افزود: عصر امروز (جمعه) یک مورد مسمومیت بر اثر گازگرفتگی در روستای جنگل آباد در محور جیرفت به سمت کهنوج اعلام شد.
وی ادامه داد: بلافاصله یک تیم به محله حادثه اعزام شد ولی همسایگان جانباختگان قبل از رسیدن تیم فوریت های پزشکی، آنها را به بیمارستان امام خمینی (ره) جیرفت منتقل می کنند.
وی تصریح کرد: پس از اعلام گزارش بیمارستان امام خمینی (ره) جیرفت مشخص شد مادر 24 ساله و دختر 2 ساله خود به واسطه استفاده غیر استاندارد از آبگرمکن گازی در حمام ، دچار گاز گرفتگی شده و جان باختند.
محمدی با اشاره به لزوم اقدامات فوری و صحیح در هنگام گاز گرفتگی اظهار کرد: در چنین مواقعی باید ابتدا منبع نشت گاز را شناسایی و قطع کرده و در کوتاهترین زمان ممکن با اورژانس تماس برقرار کنیم.
وی با اشاره به خطرات ناشی از منواکسید کربن اضافه کرد: این گاز، بسیار سمی و کشنده بوده و حتی رنگ و بوی خاصی هم ندارد و به همین علت قاتل خاموش نام گرفته است.
وی با تاکید بر لزوم استاندارد بودن وسایل گازسوز از جمله بخاری و آبگرمکن بیان کرد: اگر تهویه خروجی این وسایل مسدود باشد، مسلما گاز مونوکسید کربن امکان خروج نداشته، در محیط ساختمان منتشر و موجب مسمومیت و در نهایت مرگ خاموش می‌شود.
شهرستان جیرفت با 308 هزار نفر جمعیت از چهار بخش مرکزی، اسماعیلی، ساردوئیه و جبالبارز تشکیل شده و در فاصله 230 کیلومتری جنوب کرمان واقع است.
7450/7429/ 5054انتهای پیام /*