957 کیلوگرم مواد غذایی غیر بهداشتی در زنجان معدوم شدجمال ناصحی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تاکنون (از اول اسفند تا 2 فروردین امسال) پنج هزار و و 404 مورد بازرسی از اماکن تولید، توزیع و عرضه مواد غذایی در استان انجام گرفته و این روند تا 15 همین ماه نیز ادامه دارد.
وی یادآوری کرد: در مدت یاد شده 115 مورد بازرسی اماکن بین راهی شامل مجتمع و رستوران ها انجام گرفته و علاوه بر آن نیز 64 مورد نیز بارزسی بصورت مشترک با تعزیزات، فرمانداری، سازمان صنعت ،معدن و تجارت و ستاد تسهیلات سفر بوده است.
ناصحی خاطرنشان کرد: بر این اساس و طبق بازدید ها 29 واحد توزیع و عرضه مواد عذایی متخلف به مراجع قضایی معرفی و 27 واحد دیگر نیز اخطاریه بهداشتی صادر شده است.
ناصحی افزود: تا کنون هفت واحد متخلف در زنجان که یک مورد آن رستوران بوده تعطیل شده و علاوه بر آن بازرسان بهداشت محیط این استان نیز 649 مورد نمونه برداری مواد غذایی انجام دادند.
وی اضافه کرد: در این مدت یاد شده یکهزار و 47 مورد سنجش آلودگی مواد غذایی با (پرتابل) بوده که این کار برای اولین بار در استان انجام می گیرد.
مدیر گروه بهداشت محیط استان زنجان ادامه داد: بازرسان بهداشت محیط استان در مدت زمان یاد شده 14 هزار و 678 مورد کلر سنجی آب آشامیدنی انجام داده اند.
وی خاطر نشان کرد: در طرح بسیج سلامت نوروزی 10 اکیپ 2 نفره این استان به صورت صبح و بعدازظهر از مکان های عرضه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی نظارت می کنند و مسافران و شهروندان زنجانی نیز می توانند مراتب را به سامانه 190 اطلاع دهند.
7320/5068انتهای پیام /*