مدیرکل میراث فرهنگی: 278 هزار مسافر نوروزی در قم اسکان یافته اندبه گزارش ایرنا از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم، عیسی رضایی عصر شنبه در گفت و گویی اظهار داشت: از این تعداد، 75هزار و 536 تن در مراکز اقامتی رسمی شامل هتل، هتل آپارتمان، مهمانپذیر و خانه مسافر اقامت کرده اند.
وی اضافه کرد: 62هزار و 952 تن در مدارس، 22 هزار و 362 تن در زائرسراهای امامزادگان، 2 هزار و 880 تن در مهمانسراهای اداره ها و خوابگاه ها و 11 هزار و 412 تن در چادرهای مستقر در کمپ ها اسکان یافتند.
به گفته وی، 56 هزار و 997 تن در سایر اماکن اقامتی از جمله مهمانسرای مسجد مقدس جمکران، حرم حضرت معصومه(س)، مجتمع یاوران مهدی(عج)، منتظران موعود(ع) و مجتمع نیمه شعبان اقامت کردند.
وی افزود: 287 واحد اقامتی شامل 35 واحد هتل، 28 واحد هتل آپارتمان، 58 واحد مهمانپذیر، 166 واحد خانه مسافر و 100 مجتمع بین راهی و پذیرایی در استان پذیرای زائران نوروزی است.
رضایی اظهار داشت: با مشارکت دستگاه های مختلف از جمله اداره نظارت بر اماکن عمومی فرماندهی انتظامی استان، اداره کل تعزیرات حکومتی قم، مرکز بهداشت استان و نماینده انجمن مجتمع‌ های بین راهی، پذیرایی و گردشگری قم از واحدهای اقامتی نظارت انجام می شود.
وی گفت: در صورتی که مسافران نوروزی انتقاد و پیشنهادی نسبت به تاسیسات گردشگری داشته باشند می توانند با نصب سامانه نظارتی www.app.ichto.ir در گوشی های اندروید و IOS اقدام تا همکاران در اداره کل میراث فرهنگی به شکایات رسیدگی کنند.
1175 /انتهای پیام /*