معاون استاندار آذربایجان شرقی: قطعی برق در تبریز نداریمرحیم شهرتی فر روز شنبه در گفت و گو با ایرنا، اظهار کرد: بنا بر اعلام دیسپاچینگ اداره برق تبریز، در زمان حاضر هیچ مشکلی از این بابت وجود ندارد.
وی افزود: با توجه به وزش تندباد در تبریز، از شهرداری این شهر خواسته شده تا اقدامات پیشگیرانه را برای جلوگیری از سقوط داربست های تبلیغاتی اتخاذ کند.
وی همچنین از مردم خواست تا برای جلوگیری از وقوع هرگونه حادثه احتمالی، از گذاشتن وسایل که امکان سقوط آنها وجود دارد، در بالکن ها و پشت بام ها خودداری کرده و آنها را جمع آوری کنند.
تندبادی که سرعت آن در برخی مناطق آذربایجان شرقی به 100 کیلومتر در ساعت رسید باعث ایجاد خسارت، گرد و خاک، کاهش دید و کیفیت هوا در استان شد.
براساس اطلاعیه هواشناسی استان، به دلیل بارش های رگباری و رعد و برق، احتمال بارش تگرگ در نواحی مستعد آذربایجان شرقی و خسارت ناشی از آن برای کشاورزان وجود دارد.
در این اطلاعیه از عموم مردم به ویژه کشاورزان خواسته شده تا با رعایت نکات ایمنی، از وقوع هر گونه خسارت احتمالی جلوگیری کنند.
جمعه دو هفته پیش نیز وقوع تندبادی با سرعت بیش از 70 کیلومتر در ساعت در تبریز و دیگر مناطق آذربایجان شرقی موجب آسیب دیدن سازه های تبلیغاتی در تبریز، سقوط درختان و وارد آمدن خسارت به خودروها شد.
مناطق مختلف منطقه آذربایجان به ویژه صفحات غربی آن امروز شنبه شاهد وقوع تندباد شدید بود به طوری که سرعت آن در شهر مرزی ماکو به 115 کیلومتر بر ساعت رسید.
تندباد شدید در ارومیه موجب کنده شدن درختان، سقوط تابلوهای تبلیغاتی، پل های عابر پیاده، پرت شدن کانکس ها به خیابان ها و شکسته شدن شیشه منازل و خودروهای مردم شد.
518انتهای پیام /*