طی 10 روز، پنج تن درحوادث رانندگی درقم فوت شدنددکتر محمد شهیدی یکشنبه شب درگفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: دراین مدت 928 تن نیز در حوادث رانندگی مصدوم که از این تعداد، 508 تن به بیمارستان منتقل و 420 تن در محل حادثه درمان شدند.
وی در ادامه گفت: یکهزار و 262 بار شماره تلفن اورژانس در 10 روز گذشته به صدا در آمد و به طور متوسط روزانه 257 ماموریت به محل حادثه انجام شده است.
وی به حجم بالای ماموریت ها در تعطیلات نوروز اشاره و اضافه کرد: در برخی پایگاه های شهری در یک شبانه روز حدود 20 ماموریت توسط 2 تکنسین شیفت انجام شده است.
شهیدی گفت: طی 10 روز طرح نوروزی، 773 حادثه رانندگی منجر به فوت و جرح دراین استان رخ داده است.
وی ادامه داد: در ایستگاه های سلامت سه گانه در استان نیز 260 تن خدمات سرپایی دریافت کرده اند که بیشترین تعداد مربوط به ایستگاه سلامت عوارضی قم- تهران و اتوبوس آمبولانس مستقر در این محور بوده که این خدمات علاوه بر تسریع در کار مراجعه کنندگان موجب کاهش مراجعه غیر ضروری بیماران به بیمارستان ها شده است.
اورژانس 115 قم با یک فروند بالگرد، 57 دستگاه آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس،10 دستگاه موتورلانس و 300 نیروی عملیاتی، ستادی و مدیریتی به صورت تمام وقت در طرح امداد نوروزی از 24 اسفند سال 96 تا 15 فروردین سال 97 در خدمت زائران و مسافران است.
سه ایستگاه سلامت در محورهای قم- تهران، قم- سلفچگان و قم- کاشان ایجاد شده که خدمات سرپایی معمولی و درمانگاهی را ارائه می کند و با تشخیص امدادگران حاضر در این ایستگاه ها برای نیاز قطعی بیمار به بیمارستان، فرد مراجعه کننده به مراکز درمانی اعزام می شود.
درحال حاضر 20 پایگاه شهری، 18 پایگاه جاده ای و یک پایگاه هوایی در استان قم فعال می باشد.
/2085/ 6133/انتهای پیام /*