شهردار رشت: توسعه و آرامش در سایه همدلی محقق می شودبه گزارش عصر دوشنبه اداره اطلاع رسانی شهرداری رشت به ایرنا مسعود نصرتی در این دیدار گفت: امیدوارم سال 97 برای استان گیلان و شهر رشت سالی پر از سلامت و موفقیت و توسعه باشد.
وی با اشاره به بودجه سال 96 افزود: فارغ از سه کدی که در بودجه ما پشتوانه است و شامل وام، انتشار اوراق و فروش پروژه های سرمایه گذاری می باشد مابقی بودجه شهرداری رشت محقق شد و این برای شهرداری رشت کاری مهم و متفاوت است و ما تنها در اسفند ماه 81 میلیارد و 900 میلیون تومان نقد و غیر نقد وصولی داشتیم.
وی حمایت های استاندار گیلان و فرماندار شهرستان رشت در این حوزه را بسیار موثر عنوان کرد و افزود: مطمئنا این اتحاد و همدلی که پایه گذاری آن در سال 96 گذاشته شده، شرایط خوبی را در سال 97 برای شهر رشت رقم می زند.
مصطفی سالاری استاندار گیلان نیز در این دیدار با اشاره به دستاوردهای شهرداری رشت در سال 96 اظهار داشت: اگر در سال 97 محکم و همدل حرکت کنیم، می توانیم دستاوردها را تقویت کنیم و آنچه را که محقق نشده جامه عمل بپوشانیم و باید با برنامه بموقع کارها را پیش ببریم.
وی با اشاره به پیوند گیلان با کشاورزی افزود: باید در بخش کشاورزی کارهای مهم تری انجام شود و فعالیت ها اولویت بندی شود تا مشاغل موجود را به در آمد کافی برساند.
وی با این توضیح که خدمات شهرداری رشت به بیش از 50 درصد مردم استان می رسد، گفت: جمعیت ثابت و شهرهای پیرامون خدمات بسیاری را از شهرداری رشت می گیرند، اگر در کاری شهرداری رشت پیشگام شود شهرهای دیگر از آن الگو می گیرند و موفقیت شهرداری رشت تنها محدود به رشت نیست.
سالاری با تاکید بر مسئولیت سنگین مدیریت شهری تصریح کرد: این سختی ارزشمند است چرا که دامنه اثرگذاری فعالیت های شما بالاست و توسعه و آرامش را برای همگان به ارمغان می آورد و ما آمادگی هر گونه حمایت هستیم.
استاندار گیلان با تاکید بر اینکه مردم در نهایت مجموع فعالیت مسئولان را قضاوت می کنند، افزود: اگر شهرداری موفق شود، همه دستگاه ها موفق شدند.
وی با اشاره به پشتیبانی رییس جمهوری از طرح بازآفرینی گفت: رشت نیز به این امر نیاز دارد و سهمیه بندی در استان ها انجام شده ، اما اگر درست حرکت کنیم می توانیم از بیش از ظرفیت خود، در این بخش بهره مند شویم.
وی تصریح کرد: اگر به منابع محدود خود تکیه کنیم کارها پیش نمی رود و باید بخش های مختلف تولیدی و ساخت و ساز رونق بگیرد .
استاندار گیلان فازبندی رودخانه های رشت و هماهنگی دستگاه های اجرایی برای ساماندهی دو رودخانه را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: سال هاست خواسته ایم همه مشکلات را با هم حل کنیم، اما نشده و باید بقیه دستگاه های متولی هماهنگ شوند و برنامه زمانی پروژه ها درست تعریف شود تا مشکلی رخ ندهد.
سالاری افزود: برای اینکه رشت مقصد گردشگری باشد، باید برنامه تعریف شود و همه دستگاه ها تعهد و وظایف خود به طرح ها و برنامه ها را انجام دهند.
2007انتهای پیام /*