مسیر گردشگری پاسارگاد و میمند، حضور گردشگران را در خاتم 10 درصد افزایش دادمحمد یزدانی روز دوشنبه در گفتگو با ایرنا افزود: البته جهانی شدن شهر یزد نیز از عوامل اصلی حضور بیشتر مسافران در این شهرستان در مقایسه با سال گذشته است.
وی با اشاره به وجود کمپ های عشایری در مناطق کرخنگان و کندر ولی عصر و وجود اقامتگاههای بوم گردی در هرات و مروست گفت: تا روز ششم فروردین ماه بیش از 6 هزار نفر در کمپ‌های نوروزی خاتم به صورت موقت اقامت داشته اند.
به گفته وی امسال با همکاری آموزش و پرورش فضاهای خوبی جهت اسکان مسافران مهیا شد .
وی در ادامه ضمن بیان اینکه بازدید گردشگران از این شهرستان تا روز ششم نوروز 97 نسب به مدت مشابه سال گذشته 10 درصد افزایش داشت افزود: از اول نوروز تاکنون بیش از 16 هزار نفر گردشگر از جاذبه های شهرستان خاتم بازدید کردند.
وی یادآور شد: این تعداد گردشگر داخلی و خارجی از آثار، جاذبه‌های تاریخی، مناطق جنگلی و دیگر دیدنی های این شهرستان بازدید نمودند.
این مسوول گفت: منطقه تفریحی سرچشمه هرات، جنگل های باغ شادی ، قلعه مروست و بافت های تاریخی دراین مدت بیشترین تعداد بازدید کننده را به خود اختصاص داده اند .
یزدانی خاطر نشان کرد: امسال 2 نوروزگاه در محل شیخ عبدالله مروست و سرچشمه نهر مسیح آماده شده که ویترینی از توانمندی ها و پتانسیل های بالقوه گردشگری اعم از بازی های بومی و محلی ، نی و آواههای محلی ، عرصه محصولات دامی و عشایری و کشاورزی و گیاهی و صنایع دستی شهرستان را در معرض دید علاقمندان قرار داده است.
خاتم دارای 250 اثر تاریخی و فرهنگی است که حدود 68 اثر ملموس و یک اثر معنوی ثبت ملی شده و چندین اثر ناملموس دیگر و از جمله ‘نان تیری’ در انتظار ثبت ملی است.
هرات مرکز شهرستان خاتم در فاصله 240 کیلومتری جنوب شهر یزد واقع شده است.
7534/ 6197انتهای پیام /*