نوروز امسال تردد خودروها در جاده های همدان 65 درصد افزایش یافتسرهنگ سعید اسماعیلی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: جاده همدان – کرمانشاه و آزاد راه همدان – ساوه بیشترین میزان تردد و ترافیک را در طرح نوروزی به خود اختصاص دادند.
وی بیان کرد: در حال حاضر ترافیک روان در جاده های برون شهری این استان وجود دارد و تردد بدون هیچگونه گره ترافیکی صورت می گیرد.
جانشین پلیس راه استان همدان با بیان اینکه 9 تن از آغاز طرح نوروزی تاکنون در جاده های این استان جان باختند، یادآوری کرد: با این وجود هیچ سانحه فوتی در پنج روز نخست سالجاری رخ نداده است.
سرهنگ اسماعیلی بیان کرد: 29 اسفند سال گذشته پرتلفات ترین روز طرح نوروزی امسال بود که منجر به مرگ پنج تن شد.
وی عمده علت بروز سوانح را بی توجهی به جلو ناشی از خستگی و خواب آلودگی دانست و گفت: رانندگان باید پس از هر 2 ساعت رانندگی 15 دقیقه استراحت کنند.
سرهنگ اسماعیلی از رانندگان خواست جی.پی.اس خودروی خود را فعال کنند و افزود: فعال کردن این سامانه موجب هشدار به راننده در صورت تخطی از سرعت مجاز و نمایان کردن محل های نصب دوربین توسط این دستگاه می شود.
به گزارش ایرنا، 120 تیم پلیس راه علاوه بر تیم های پیاده اعزامی از مرکز آموزشی ناجا و تیم های کمکی از انتظامی استان همدان، در طرح نوروزی مشارکت دارند.
7526/2090انتهای پیام /*