آمار مجروحان حوادث رانندگی در استان یزد 38درصد کاهش یافتسعید برازنده مقدم سه شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، تصریح کرد: با وجود افزایش 15 درصد ترددها نسبت به سال گذشته ، 44 فقره تصادف در استان رخ داد که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 27 درصد کاهش دارد.
وی با بیان اینکه امسال پنج نفر در مرحله نخست سفرهای نوروزی جان خود را از دست دادند ، خاطرنشان کرد: این عدد در کل ایام نوروز سال گذشته استان 6 نفر بود.
سرپرست اداره کل راهداری یزد ادامه داد: با وجود اینکه طول راه‌های استان زیاد است، میزان تلفات جاده ای نسبت به سایر استان ها بسیار کم است.
وی، علت اصلی حوادث رانندگی در جاده های استان را خواب آلودگی و سرعت زیاد دانست و یادآور شد: رانندگان دقت لازم را داشته باشند و ضمن هوشیاری در رانندگی طول سفر را کوتاه و با سرعت مناسب و مطمئن حرکت کنند و به ازای هر سه تا چهار ساعت رانندگی، حداقل 15 دقیقه استراحت کنند.
برازنده مقدم تاکید کرد که برنامه‌های ویژه ای برای این ایام تدارک دیده شد، افزود: در این راستا 26 پایگاه ثابت و همین تعداد پایگاه سیار با 224 دستگاه خودرو و 317 راهدار در جاده ‌های استان مستقر شدند و آماده خدمت رسانی به مسافران تا پایان تعطیلات نوروزی هستند.
وی، ورودی وسایل نقلیه از 23 اسفند 96 تا چهارم فروردین سال جاری در دور نخست سفر های نوروزی را 341 هزار و 552 دستگاه خودرو اعلام کرد و یادآور شد: در همین مدت، 325 هزار و 735دستگاه خودرو نیز از استان خارج شدند.
این مسئول در باره میزان سفرها با وسایل حمل و نقل عمومی در استان یزد گفت: در دور اول سفرهای نوروزی، 2 هزار و 819 سفر انجام شد که 47 هزار و 791 مسافر نیز در این سفرها جابه جا شدند.
وی تصریح کرد: امسال تعداد سفرها 2درصد و تعداد مسافر جابه جا شده 11 درصد کاهش داشت و علت کاهش افزایش سفر با خودروهای شخصی است که توصیه می شود به دلیل ایمنی بیشتر، مردم سفر با وسایل حمل و نقل عمومی را در اولویت قرار دهند.
استان یزد ، 726 کیلومتر بزرگراه،640 کیلومتر راه اصلی، 961 کیلومتر راه فرعی و دو هزار و 274 کیلومتر راه آسفالته روستایی دارد و این استان در طول بزرگراه رتبه هشتم ، طول راه های شریانی رتبه 10 ، طول راه های اصلی رتبه 14 ،‌ طول راه های فرعی رتبه 15 و طول راه های روستایی رتبه 22 کشوری را دارد.
1968/ 2047/انتهای پیام /*