میزان سرقت در اسلام آبادغرب 15 درصد کاهش یافتبه گزارش ایرنا و به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ بهروز سرتیپ نیا روز سه شنبه اظهار کرد: سال گذشته 270 نفر به جرم سرقت در شهرستان اسلام آبادغرب دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.
وی اضافه کرد: سرقت از مغازه 10 درصد و سرقت از اماکن دولتی و خصوصی نیز به ترتیب 25 و 10 درصد کاهش داشته است.
فرمانده انتظامی اسلام آبادغرب همچنین با اشاره به کاهش 41 درصدی سرقت از داخل خودرو، افزود: سرقت موتورسیکلت پنج درصد، سرقت احشام 30 درصد، جیب بری 20 درصد و سایر سرقتها نیز 24 درصد در سال گذشته کاهش داشته است.
وی تصریح کرد: در سال گذشته کشفیات سرقت خودرو چهار درصد، موتورسیکلت صد درصد، جیب بری و کش رو زنی صد درصد نسبت به سال 95 رشد داشته است.

**کشف 47 فقره سرقت در کرمانشاه
فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه نیز از اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و کشف 47 فقره سرقت در 24 ساعت گذشته خبر داد.
به گزارش ایرنا، سرهنگ حسین براری اظهار کرد: علاوه بر کشف 47 مورد سرقت، 17 سارق نیز دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.
وی با بیان اینکه 10 فقره از این سرقت ها مربوط به سرقت قطعات خودرو، 9 فقره مربوط اماکن خصوصی، 9 فقره مربوط به سرقت داخل خودرو و مابقی مربوط به سایر عناوین سرقت هستند، افزود: در همین راستا 25 دستگاه خودرو و موتورسیکلت فاقد پلاک و مدارک شناسایی توقیف و به پارکینک منتقل شدند.
این مقام انتظامی در ادامه اظهار داشت: در راستای این طرح 13 نفر معتاد و مواد فروش نیز دستگیر و مقدار 559 گرم انواع مواد مخدر کشف شد.
سرهنگ براری در ادامه با بیان اینکه راهبرد و اولویت پلیس کرمانشاه ارتقاء امنیت اجتماعی است، افزود: با توجه به رضایت شهروندان از اجرای طرح های ارتقاء امنیت اجتماعی، اجرای مستمر این گونه طرح ها در دستور کار پلیس شهرستان قرار دارد.
شهرستان کرمانشاه بیش از یک میلیون نفر جمعیت دارد که بالغ بر 300 هزار نفر آن ها در محل های حاشیه ای زندگی می کنند.
7458/8066انتهای پیام /*