نخستین قطار بومگردی کشور وارد سمنان شدمحمد جهانشاهی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان این که، هدف این اداره کل تنوع بخشی در محصولات گردشگری است، افزود: راه آهن با توجه به قدمت و مسیری که در استان طی می‌کند، ظرفیت مهمی است که به طور جدی می‌توان از آن بهره برداری کرد.
وی اظهارداشت: استفاده از ظرفیت ریلی، زمینه ساز توسعه گردشگری استان است.
وی با بیان این که این اداره کل در حال رایزنی برای ورود قطارهای گردشگری بین المللی است، ابراز امیدواری کرد استان سمنان در سال جاری میزبان این قطارها باشد.
جهانشاهی خاطرنشان کرد: پیشینه و تاریخ راه آهن، امتیاز بزرگی برای استان محسوب می‌شود و این اداره کل برای بهره برداری از این ظرفیت و پیشینه برنامه دارد.
سرپرست اداره کل میراث‌فرهنگی سمنان تصریح کرد: ورود قطار گردشگری به بخش‌های مرکزی استان در روز جاری، آغازی برای توسعه گردشگری ریلی در سمنان است.
وی با بیان این که این قطار گردشگری صبح امروز از تهران به سمت بیابانک سمنان حرکت کرد، توقف در ایستگاه ده نمک در حاشیه کویر ، بازدید از کاروانسرای صفوی ده نمک، اجرای زنده موسیقی اقوام، ورود به روستا و پایگاه کویری بیابانک، دوچرخه سواری، آفرود سواری، پیاده روی کویری، نمایش موتور سواری هیجانی را از جمله برنامه های آن اعلام کرد.
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی سمنان ادامه داد: این قطار بومگردی ساعت ساعت 21 امشب به تهران باز می گردد.
سالانه بیش از 15 میلیون مسافر و گردشگر از محورهای ارتباطی استان سمنان عبور می کنند،
برنامه ریزی همه جانبه با محوریت ایجاد تنوع در محصولات گردشگری و ارایه هدفمند خدمات در تعطیلات نوروزی باعث افزایش 20 درصدی اقامت مسافران در استان سمنان شده است.
تا روز ششم فروردین دستکم 300 هزار نفر در استان سمنان اقامت داشتند.
6026/7339انتهای پیام /*