باران، مسافران آستارا را غافلگیر کردبه گزارش خبرنگار ایرنا بارش های بعد از ظهر امروز، مسافران حاضر در پیاده روها و کمپ های اقامتی آستارا را به مهمانپذیرها و هتل آپارتمان ها هدایت و جشنواره بادبادک پرانی را در ساحل سفیر امید آستارا لغو و برخی از گردشگران، آستارا را به مقصد شهرهای دیگر ترک کردند.
رئیس اداره هواشناسی آستارا گفت: دمای هوا نسبت به 24 ساعت گذشته با حدود یک درجه کاهش به 12 درجه سانتیگراد رسیده و در این مدت حدود سه میلیمتر باران باریده است.
فردین فرتوت نیا افزود: از شدت بارش ها کاسته شده و سرعت وزش باد 17 کیلومتر بر ساعت و میزان رطوبت هوا 93 درصد است و بارش متناوب باران تا ظهر فردا ادامه خواهد داشت و از اواخر وقت فردا تا روز سه شنبه وضعیت جوی، آرام و پایدار خواهد بود.
انور بی نیاز رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای آستارا نیز گفت: محورهای اصلی و فرعی آستارا باز، اما به علت بارش باران در ارتفاعات آستارا، تردد در محور آستارا-اردبیل نیازمند احتیاط است.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان با یک هزار و 200 میلیمتر بارش در سال، جزو پربارانترین مناطق ایران است.
7105 / 7124/2007انتهای پیام /*