خدمات درمانی به 368 مجروح در قم ارائه شدمهدی فراهانی جمعه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این مدت 248 حادثه به مرکز اوژانس قم اعلام شد که 110 مجروح در محل حادثه، درمان و 258 مجروح توسط آمبولانس به مراکز درمانی قم اعزام شدند.
وی ادامه داد: همچنین در این مدت، پنج مجروح در صحنه حادثه جان خود را از دست دادند.
وی با بیان این که در طرح نوروزی امداد هوایی 11 ماموریت را انجام داد گفت: با همکاری نیروی انتظامی، از طریق امداد هوایی 37 مجروح به مراکز درمانی قم منتقل شد که اقدام ها در این حوزه نسبت به مدت مشابه طرح نوروزی سال گذشته، 120 درصد افزایش یافته است.
وی با تاکید بر این که در طرح نوروزی امسال، 300 نیروی ستادی و عملیاتی اورژانس 115 قم آماده باش هستند گفت: 53 دستگاه خودرو آمبولانس، 10 دستگاه موتور آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس مشغول خدمت رسانی به مسافران هستند.
فراهانی گفت: همچنین تعدادی آمبولانس با حضور کارشناسان در سطح شهر به ویژه اطراف حرم حضرت معصومه(س)، مسجد مقدس جمکران و مکان های پر آمد و شد مسافران نوروزی فعال است، ضمن این که خدمات درمانی به حادثه دیدگان در سطح شهر قم طبق روال عادی انجام می شود و تیم های عملیاتی در کمترین زمان به محل حادثه اعزام می شوند.
8138/ 1175انتهای پیام /*