حوادث جاده ای در آران و بیدگل یک کشته و 67 مصدوم برجا گذاشتعلیرضا راحتی شامگاه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: 56 فقره تصادف در شهرستان آران و بیدگل در تعطیلات نوروزی رخ داده که 48 فقره تصادف درون شهری و هشت حادثه جاده ای بود.
وی با اشاره درمان سرپایی سه نفر از آسیب دیدگان افزود: 51 نفر در تصادف های درون شهری و 13 نفر در جاده های این شهرستان آسیب دیده و به بیمارستان اعزام شدند و کودکی هم در اثر تصادف درون شهری در بیمارستان جان باخت.
سرپرست اورژانس 115 آران و بیدگل بیان کرد: همچنین 156 مورد ماموریت غیرتصادفی در نوروز از سوی کارشناسان فوریت های پزشکی انجام شده که 15 مورد بیمار قلبی، 18 بیمار تنفسی، یک نفر سکته مغزی و 122 نفر با سایر بیماری های اورژانسی به بیمارستان منتقل شدند.
او اضافه کرد: میانگین کشوری زمان رسیدن نیروهای امدادی به محل حادثه های شهری و جاده ای به ترتیب هشت و 14 دقیقه است و میانگین در آران و بیدگل به ترتیب 6.4 و هفت دقیقه می باشد.
راحتی در ادامه به آغاز موج دوم سفرهای نوروزی اشاره کرد و از رانندگان خواست تا با رعایت قانون و در نهایت صبر مسیر را طی کنند تا در کنار سفری ایمن، به کاهش حوادث جاده ای منجر شود.
به گفته وی، 2 پایگاه شهری و سه پایگاه جاده ای فوریت های پزشکی در شهرستان آران و بیدگل مشغول خدمت رسانی به مردم است.
شهرستان آران و بیدگل با جمعیت بیش از 103 هزار نفر در فاصله 6 کیلومتری کاشان و 215 کیلومتری شمال اصفهان واقع می باشد.
7472/8123انتهای پیام /*