سفرهای نوروزی در جنوب سیستان وبلوچستان 6کشته برجا گذاشتسرهنگ یدالله ستوده شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شاهد افزایش 29 درصدی تصادفات در جاده های جنوب سیستان و بلوچستان در این مدت بودیم.
وی دلایل عمده تصادفات این مدت را به ترتیب سرعت زیاد، توجه نداشتن به جلو، رعایت نکردن حق تقدم عبور، انحراف و تجاوز به چپ ذکر کرد.‌
وی افزود: حدود 30 درصد تصادفات در جاده های جنوب سیستان و بلوچستان واژگونی به دلیل توجه نداشتن به جلو، خستگی و خواب آلودگی بوده است.
فرمانده پلیس راه جنوب سیستان و بلوچستان گفت: از آنجایی که برای روز 13 فروردین محدودیت خاصی در حوزه جنوب استان نداریم پلیس با همه توان و استعداد خودرویی و پرسنلی خود در ایام باقی مانده از طرح نوروزی با تخلفاتی که به طور مستقیم منجر به تصادف می شود به طور قاطع برخورد خواهد کرد.
سرهنگ ستوده اظهار داشت: شهروندان می توانند هرگونه پیشنهاد، انتقاد و تقدیر از عملکرد پلیس را با شماره 197 و هرگونه خبر یا اتفاق را به شماره 110 پلیس اطلاع دهند تا در اسرع وقت مورد رسیدگی قرار گیرد.
به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان به سبب گستردگی راههای ارتباطی دارای 2 قرارگاه پلیس راه و 2 اداره کل راه و شهرسازی در شمال به مرکزیت زاهدان و جنوب به مرکزیت ایرانشهر است که شهرستانهای شمالی و مرکزی شامل زابل، هیرمند، زهک، نیمروز، هامون، زاهدان، میرجاوه، خاش، سراوان، سیب سوران و مهرستان زیر پوشش قرارگاه شمال و شهرستانهای جنوبی ایرانشهر، دلگان، فنوج، قصرقند، نیکشهر، سرباز، کنارک و چابهار زیرپوشش قرارگاه پلیس راه جنوب سیستان و بلوچستان قرار دارند.
7316**3213انتهای پیام /*