تصادف در جاده گچساران باشت 2 کشته و 7 مصدوم داشتجلال پوران فرد یکشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بابیان اینکه این تصادف ساعت 17 امروز رخ داد اظهار داشت:در پی اعلام این خبر بلافاصله چهار دستگاه آمبولانس ، بالگرد اورژانس گچساران و آمبولانس حلال احمر به منطقه اعزام شد.
وی با اشاره به اینکه یک نفر قبل از رسیدن اورژانس در دم جان باخته بود ، افزود : یک مصدوم دچارجراحت شدید با اورژانس هوایی گچساران و بقیه مصدومان توسط اکیپ اورژانس به بیمارستان شهید رجایی شهر دوگنبدان انتقال داده شدند.
پوران فرد ابراز داشت:یکی از مصدومان در بیمارستان گچساران باتوجه به جراحات شدید جان خود را از دست داد و یک مصدوم دیگر در وضعیت بحرانی تحت مراقبت ویژه در اورژانس گچساران است.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: از 25 اسفند 1396 تا روز یازدهم فروردین 410 سانحه رانندگی در جاده‌های درون شهری و برون شهری این استان رخ داده که 730 تن در این حوادث مصدوم شده‌اند.
پوران فرد اظهار داشت: تعداد این تصادفات 16 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته و مصدومان این حوادث توسط تکنسین های اورژانس 115 امدادرسانی شدند.
پورانفرد بیان کرد: از 25 اسفند 1396 تا11فروردین یکهزار و 768 ماموریت توسط اورژانس 115 استان انجام گرفته است.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: 10کمپ سلامت نوروزی برای رفاه حال مسافران و گردشگران در مکان های شلوغ و پررفت آمد استان برپا شده که تاکنون بیش از 2 هزار و 48 نفر به این کمپ ها مراجعه کرده اند.
پوران فرد تصریح کرد: اورژانس هوایی از اوایل تعطیلات نوروزی تا یازدهم فروردین نیز 15 ماموریت انجام داده است.
وی ابراز داشت: 260 نیروی عملیاتی در قالب 39 پایگاه زمینی، 2 پایگاه امداد هوایی، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و یک دستگاه موتورولانس فعالیت در تعطیلات نوروز در حال خدمات دهی هستند.
حوادث رانندگی در کهگیلویه و بویراحمد در پنج سال گذشته بیش از یک هزار کشته، 30 هزار زخمی و 150 ضایعه نخاعی در پی داشته است.
افزون بر 6 هزار کیلومتر راه ارتباطی شامل اصلی، فرعی، روستایی و بزرگراه در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.
یک میلیون و 453هزار نفر از 28 اسفند 1396 تا ساعت 24 یازدهم فروردین از جاذبه های گردشگری و مناظر طبیعی و تاریخی این استان دیدن کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته پنج درصد افزایش نشان می دهد.
این استان با داشتن 280 تفرجگاه طبیعی، 300 بقعه متبرکه، 750 اثر تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی و مواهب طبیعی چشم نواز مکانی مناسب برای استقبال از مسافران نوروزی است.
حرم بی بی حکیمه (س) خواهر امام رضا (ع)، آبشار یاسوج، چشمه بلقیس چرام، گردنه شلالدان، رود رونه، آبشار کمردوغ، برم الوان، بافت تاریخی دهدشت و سد کوثر از جمله جاذبه های گردشگری کهگیلویه و بویراحمد است.
تعطیلات نوروز سال گذشته بیش از یک و نیم میلیون نفر از جاذبه های گردشگری کهگیلویه و بویراحمد دیدن کردند.
8143/6110انتهای پیام /*