دستگاه های خدمات رسان سرپل ذهاب در حال آماده باش هستندمحبت جمالی نیا در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در اثر زلزله امروز 28 نفر در شهرستان سرپل ذهاب مصدوم شدند که همه آنها به صورت سرپایی مورد مداوا قرار گرفتند.
وی اظهار کرد: بلافاصله بعد از زلزله امروز جلسه ستاد بحران با حضور دستگاه های خدمات رسان در فرمانداری برگزار شد و در این نشست به مسئولان دستگاه های اجرایی تاکید شد به هیچ وجه شهرستان را ترک نکنند.
وی گفت: هم اکنون شرایط در شهرستان سرپل ذهاب عادی است و مردم می توانند در صورت نیاز با دستگاه های خدمات رسان تماس بگیرند.
سرپرست فرمانداری سرپل ذهاب افزود: در اثر زلزله امروز تعدادی از واحدهای مسکونی دچار خسارت شد که آمار نهایی آنها بعد از ارزیابی نیروهای بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اعلام خواهد شد.
زمین لرزه ای به بزرگی 5.3 ریشتر ساعت 13 و پنج دقیقه روز یکشنبه شهرستان سرپل ذهاب در استان کرمانشاه را لرزاند.
براساس گزارش موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، این زمین لرزه در عمق 7 کیلومتری زمین رخ داده است.
این زمین لرزه در طول 45.81 و عرض 34.42 به وقوع پیوسته است.
این زمین لرزه در کرمانشاه و شهرستان های غربی و شمال غرب استان کرمانشاه احساس شد و اکثر مردم به خیابان ها ریختند.
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان در 11 کیلومتری بخش ازگله و 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه 620 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشته است.
این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بیش از 100 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دیده اند.
8066انتهای پیام /*