تیم درمانی گیلان به کرمانشاه اعزام شدبه گزارش شامگاه سه شنبه پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان گیلان به ایرنا، چهارمین تیم درمانی این دانشگاه شامل شش پزشک عمومی، پنج تکنسین فوریت های پزشکی به همراه پنج دستگاه آمبولانس مجهز به امکانات و تجهیزات لازم برای ارائه خدمات امدادی و پزشکی، به مناطق زلزله زده شمال غرب کشور اعزام شدند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان در مراسم اعزام این تیم درمانی به کرمانشاه بیان داشت: پس از وقوع زلزله دلخراش در شمال غرب کشور، دانشگاه علوم پزشکی گیلان جزو اولین دانشگاه های کشور بود که با تشکیل ستاد بحران ، اقدام به اعزام نیروهای درمانی و امدادی به مناطق زلزله زده کرد.
شاهرخ یوسف زاده چابک اظهار داشت: پس از آن نیز تا پایان سال 96 از سوی این دانشگاه، در مجموع سه تیم درمانی به مناطق زلزله زده اعزام شد که توانستند با استقرار در بیمارستان صحرایی ثلاث باباجانی به مردم زلزله زده آن مناطق خدمات درمانی ارائه کنند.
وی خاطرنشان کرد: تیم درمانی و امدادی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان با توجه به اعلام نیاز دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و نظر موافق وزارت بهداشت، از 15 تا 22 فروردین ماه جاری با حضور در منطقه زلزله زده سرپل ذهاب، به کمک آسیب دیدگان می پردازند.
2007/7286انتهای پیام /*