خبرهای کوتاه از جنوب استان کرمان*معاون حمل ونقل اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای جنوب استان کرمان گفت: از 25 اسفند ماه سال گذشته تا پایان تعطیلات نوروزی 16هزار و 500 مسافر از وسایط حمل ونقل عمومی در جنوب استان شامل اتوبوس، مینی بوس، سواری استفاده کرده اند.
مجتبی محمودی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با هماهنگی های انجام شده با 33شرکت حمل ونقل مسافر در جنوب استان کرمان زمینه مناسبی برای خدمات مطلوب به مسافران نوروزی طی مدت یاد شده ایجاد شد.
*****
مدیرکل منابع طبیعی جنوب کرمان گفت: طی سه سال گذشته عملیات‌ شاخص ممیزی در سطح یک میلیون و 600 هزار هکتار از اراضی این منطقه انجام گرفته است.
محمدحسن کردستانی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در راستای مدیریت پایدار ، بهبود و اصلاح مراتع اقدامات مهمی از سال‌های گذشته تاکنون در سطح مراتع با اجرای طرح‌های مرتع‌داری انجام شده که برخی از عملیات‌های شاخص آن مانند ممیزی و تنسیق مراتع بوده است.
وی تصریح کرد: در منطقه جنوب کرمان جنگل‌ها سطحی برابر با 483 هزار هکتار معادل 2.8 درصد از کل جنگل‌های کشور را به خود اختصاص داده است.
وی ادامه داد: همچنین مراتع این منطقه با سطح بیش از یک میلیون و 941 هزار و 954 هکتار معادل 2.25 درصد کل عرصه‌های مرتعی کشور را تشکیل می‌دهند و یک میلیون و 263 هزار و 50 هکتار بیابان نیز در جنوب کرمان وجود دارد که معادل 3.89 درصد از مجموع بیابان‌های کشور است.
***
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی جنوب کرمان گفت: بیش از 20 هزار بروشور در زمینه طبیعت گردی و لزوم حفظ منابع طبیعی در روز طبیعت بین مردم جنوب استان کرمان توزیع شد.
سرهنگ خانباز امیرافضلی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: همچنین در این روز سه هزار کتابچه آموزشی و ترویجی و بسته های کیسه زباله، زغال و هیزم خشک بین مردم این منطقه توزیع شد.
وی با بیان اینکه در روز طبیعت با همراهی مردم جنوب کرمان هیچ خسارتی به منابع طبیعی وارد نشده است، تصریح کرد: آتش سوزی های کوچکی که با بی احتیاطی ایجاد شده بود در مستثنیات مردم شامل اراضی کشاورزی و باغات بوده است که آن هم با تلاش آتش نشانی، پرسنل منابع طبیعی و همراهی همیاران طبیعت با حداقل خسارت ممکن مهار شد.
7450/ 5054انتهای پیام /*