20هزار کیلو گرم مواد غذایی فاسد معدوم شدمجید گلشیری عصر چهارشنبه درگفت و گو با ایرنا، با اشاره به آغاز طرح بازدید و نظارت نوروزی علوم پزشکی قم از نیمه اسفند سال گذشته اظهار داشت: تعداد بازدید ها از مراکز تهیه، عرضه و فروش مواد غذایی نیز 5 هزار و 459 مورد بوده است.
وی تعداد بازدیدها از اماکن عمومی و اماکن بین راهی را نیز به ترتیب یکهزار و 355 و 644 مورد عنوان کرد، و افزود: تعداد اخطاریه های صادره ناشی از تخلف بهداشتی بحرانی و غیر بحرانی نیز 396 مورد بوده که 78 واحد متخلف به مراجع قضایی معرفی و 30 واحد نیز تعطیل شد.
گلشیری همچنین تعداد کارتهای بهداشت صادر شده در این مدت را نیز یکهزار و 628 عدد ذکر کرد، و گفت: 77 مورد نمونه برداری از مواد غذایی در محل های عرضه نیز انجام پذیرفته است.
وی افزود: 247 بازدید از سامانه های آبرسانی و 296 مورد نمونه برداری میکروبی از آب آشامیدنی و استخر نیز از دیگر اقدامات صورت گرفته در قالب طرح بازرسی نوروزی علوم پزشکی قم به شمار می رود.
وی با ذکر 34 مورد برخورد با دستفروشان دوره گرد و 131 مورد بازرسی مشترک با سایر اداره ها و سازمان های مرتبط افزود: حجم کاری انجام شد در این دوره زمانی توسط بازرسان بهداشت محیط 6 هزار و 76 نفر ساعت است.
گلشیری با اشاره به توزیع 20 هزار نسخه بروشورهای ضمیمه شده به نقشه قم با موضوع خود مراقبتی در سفر و همچنین 35 هزار نسخه کتاب با مقوله خود مراقبتی ویژه کودکان از طریق ستادهای اسکان نوروزی، اکیپ های هلال احمر، نیروی انتظامی و اکیپ های بهداشت محیط افزود: تعداد مراجعه های انجام شده به مراکز فعال و ویزیت توسط پزشک در مراکز شهری و روستایی نیز 7 هزار و 768 مورد و تعداد ارجاعات از مراکز درمانی روستایی به شهر جهت ادامه روند درمان نیز 19 مورد بوده است.
7403/ 6133/انتهای پیام /*