725 کیلوگرم مواد مخدر در هرمزگان کشف شد

Posted on Posted in دسته‌بندی نشده


به گزارش عصر چهارشنبه ایرنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار عزیزالله ملکی در تشریح این خبر افزود: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر هرمزگان با همکاری یگان های انتظامی شهرستان های بندرعباس و میناب با انجام اقدام های اطلاعاتی و اشراف بر جاده ها، 434 کیلوگرم تریاک و 291 حشیش کشف و 5 دستگاه خودرو را در این زمینه توقیف کردند.
وی بیان داشت: در این زمینه 6 متهم دستگیر شدند و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی هرمزگان معرفی شدند.
فرمانده انتظامی هرمزگان اظهارکرد: مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر و برخورد با سوداگران مرگ یکی از راهبردهای عملیاتی پلیس است و در اجرای این هدف، همراهی و همکاری تمام نهادها و بخش ها با نیروی انتظامی الزامی است.
استان هرمزگان بواسطه همسایگی با 2 استان سیستان و بلوچستان و کرمان به نوعی بستر و محل انباشت مواد مخدر شده و قاچاقچیان برای انتقال مواد مخدر از این استان ها باید از مسیر خشکی و دریایی هرمزگان استفاده می کنند.
هر چه مبارزه نیروهای انتظامی و امنیتی کشور با قاچاقچیان مواد مخدر به روزتر و قاطع تر می شود از دیگر سو سوداگران مرگ شیوه های جدیدتری در پیش می گیرند که انتقال مواد مخدر نیز از نقطه ای به نقطه دیگر پیچیده تر و غیرقابل دسترس تر شده و چرخه وسوسه انگیز سودآوری و سوداگری از بین نمی رود.
امروز روش حمل و نقل مواد مخدر از خشکی به دریا کشیده شده و با توجه به مرز طولانی هرمزگان از جاسک تا پارسیان به طول 900 کیلومتر، قاچاقچیان مواد مخدر این مسیر را با شناور و قایق های تندرو در پیش گرفته اند.
7195/ 6048
تنظیم کننده: رقیه غلامی زاده **انتشار: خلیل تنیده

* آگاهی از آخرین اخبار استان در کانال تلگرام ایرنا هرمزگان
* لینک جستجو کانال: irnabandarabas@
*ایمیل: irna.hormozgan@yahoo.comانتهای پیام /*