امام جمعه اسدآباد: فضای مجازی نباید موجب سستی دین و معنویت شودحجت الاسلام سید موسی حسینی مجد روز پنجشنبه در اجلاس نماز شهرستان اسدآباد، اظهار کرد: از پیشرفت های علمی نمی توان جلوگیری کرد، اما استفاده از علم را می توان کنترل و نظارت کرد.
وی اینترنت و شبکه های اجتماعی را به چاقویی تیز تشبیه کرد و گفت:‌ استفاده درست و سودمند از این ابزار را باید به فرزندانمان بیاموزیم تا از آن در راه شر و خیانت استفاده نکنند.
امام جمعه اسدآباد افزود: همه کسانی که در اجلاس نماز حضور دارند، باید به عنوان یاوران و همراهان نماز در منازل، مدارس و محافل گوناگون به تقویت این فریضه پرداخته و اجازه ندهند فضای مجازی باورهای دینی و اعتقادات جوانان را تضعیف کند.
حجت الاسلام حسینی مجد خاطرنشان کرد: سال گذشته اجلاس نماز اسدآباد به عنوان نمونه مورد تقدیر قرار گرفت و امیدواریم با برنامه پرباری که ارائه می شود، بازهم در این حوزه موفق عمل شود.
رئیس ستاد اقامه نماز استان همدان نیز موج آفرینی و تعمیق بخشی را برای تقویت نماز موثر دانست و گفت: این اجلاس در راستای موج آفرینی نماز در همه شهرها برگزار شده است.
حجت الاسلام سیدمرتضی حسنی حلم اظهار کرد: تبلیغات و فضا سازی شهری، همکاری دستگاه های اجرایی و حضور گسترده نوجوانان و خانواده ها در این اجلاس ستودنی است.
وی از مسئولان اسدآباد خواست: نتایج اجلاس نماز و راهکارهای ارائه شده توسط کارشناسان را در کارگروه های تخصصی به صورت عملیاتی اجرا کنند.
حجت الاسلام حسنی حلم به آموزش و پرورش، تبلیغات اسلامی، فرهنگ و ارشاد اسلامی و حوزه علمیه تاکید کرد: برای فرهنگ سازی نماز و بهره گیری صحیح از فضای مجازی به طور جهادی وارد عمل شوند.
رئیس ستاد اقامه نماز استان همدان با اشاره به اینکه اجلاس نماز همدان با برگزاری اجلاس اسدآباد به کار خود پایان می دهد، افزود: کیفیت و اثر بخشی این اجلاس مهمترین عامل در استمرا اینگونه برنامه هاست.
نهمین دوره اجلاس نماز از 23 آذرماه امسال در همدان و شهرستان های این استان آغاز شد.
7527/2090
خبرنگار: زهرا زارعی** انتشاردهنده: سعید زارع کندجانیانتهای پیام /*