مرد شیطان صفت در تهران دستگیر شدبه گزارش روز پنجشنبه ایرنا به نقل از پلیس آگاهی پایتخت، ساعت 14، 27 دی ماه سال جاری از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 به کلانتری 126 تهرانپارس اعلام شد که تعدادی از کسبه و اهالی خیابان اردیبهشت شمالی، پسر نوجوانی حدودا 13ساله را از داخل کانال آب سرپوشیده واقع در این خیابان بیرون کشیده و این پسر به آنها گفته که توسط مردی ناشناس مورد تهدید و نهایتا آزار و اذیت قرار گرفته است.
با حضور مأمورین در محل و انجام تحقیقات اولیه، پسر نوجوان به آنها گفت: فردی ناشناس با یک دستگاه خودرو پراید سفیدرنگ مرا از مقابل پارک پلیس و به بهانه کمک کردن به مادربزرگش سوار ماشین کرد و به نشانی کانال آب در خیابان اردیبهشت شمالی آورد؛ با تهدید و فریب مرا به داخل کانال کشاند و در آنجا مرا مورد آزار و اذیت قرار داد.
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «آزار و اذیت جنسی» و پس از تأیید موضوع از سوی پزشکی قانونی، پرونده به دستور بازپرس شعبه نهم دادسرای ناحیه 27 تهران در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

*اظهارات پسر 13 ساله در اداره شانزدهم پلیس آگاهی
این پسر که به همراه پدرش به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ مراجعه کرده بود، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت:پس از تعطیلی مدرسه در حال بازگشت به منزل بودم؛ دقیقا نبش کوچه 218 شرقی، مرد جوانی جلوی مرا گرفت و عنوان داشت که برای مادربزرگش گل و گلدان خریداری کرده و به این بهانه از من خواهش کرد تا برای تحویل آنها به وی کمک کنم. با این مرد جوان به راه افتاده و از طریق پل هوایی به سمت دیگر اتوبان شهید زین الدین رفتیم و دقیقا در مقابل پارک پلیس سوار یک دستگاه پراید سفیدرنگ با شیشه های دودی شدیم؛ آنجا بود که با چاقو مرا تهدید کرد و گفت که چنانچه صحبتی بکنم مرا خواهد کشت و پس از آن به راه افتاد. پس از طی مسیری به داخل خیابان اردیبهشت شمالی در محدوده سراج رفت؛ در آنجا ماشین را کنار خیابان پارک کرد؛ پس از پیاده شدن از ماشین، مرا از طریق یک روزنه باریک به داخل کانال آب کاملا تاریک برد.

*پرونده ای مشابه اینبار در محدوده جنگل لویزان
با توجه به اظهارات نوجوان 13 ساله مبنی بر سوار شدنش به یک پراید سفید رنگ با شیشه های دودی، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که متهم پرونده اخیر به احتمال فراوان باید متهم پرونده مشابه دیگری باشد که در آن پرونده نیز مردی جوان با مشخصات ظاهری مشابه ( قد بلند، حدودا 25 تا30 ساله ) با فریب پسری 11 ساله او را با یک دستگاه خودرو پراید سفید رنگ هاچ بک با شیشه های دودی به محدوده پارک جنگلی لویزان در 35 متری استقلال کشانده و مورد آزار و اذیت قرار داده است.
پدر این نوجوان 11 ساله در شکایت خود به کارآگاهان اظهار کرده بود که ساعت 22:30، 25 آذر ماه روبه روی پارک پلیس، پسرم منتظر من ایستاده بود تا پس از خرید ساندویچ به دنبالش رفته تا به خانه برویم؛ طبق گفته فرزندم، در همین زمان کوتاه مردی جوان نزدیک او شده و به او گفته است که می خواهد یک گلدان را برای مادربزرگش ببرد؛ به این بهانه پسرم را به داخل کوچه ای خلوت کشانده و در آنجا با تهدید او را سوار یک پراید سفیدرنگ هاچ بک با شیشه های دودی کرد؛ پسرم را در کوچه و پس کوچه ها چرخانده تا نهایتا به جنگل لویزان در محدوده 35 متری استقلال برد و در آنجا با تهدید و فشار، پسرم را مورد آزار قرار داده است؛ در این مدت او را تهدید کرده است که اگر داد و فریاد کند گردنش را می شکند؛ پس از آن سوار ماشین پراید شده و از محل متواری شده است.

*شناسایی و دستگیری متهم
با توجه به حساسیت پرونده، کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی با انجام تحقیقات میدانی و بررسی دقیق دوربین های مداربسته محل سوارکردن پسرهای نوجوان و محل های ارتکاب جنایت ( آزار و اذیت جنسی ) سرانجام موفق به شناسایی خودرو پراید سفید رنگ هاچ بک با شیشه های دودی شدند.
با شناسایی خودرو، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که مالک فردی حدودا 60 ساله است اما خودرو در اختیار پسر 25 ساله اش به نام «ایمان» قرار دارد؛ در ادامه تصاویر ایمان از سیستم جامع پلیس استخراج شد و پس از شناسایی تصویر وی از سوی شکات پرونده ( 2 پسر نوجوان )، به عنوان متهم تحت تعقیب هر 2پرونده ی آزار و اذیت مورد شناسایی قرار گرفت.
سرانجام 30 دی ماه کارآگاهان به محل سکونت ایمان ( 25 ساله ) در خیابان سراج مراجعه کرده؛ این محل را تحت مراقبت پلیسی قرار داده و نهایتا ساعت 13:30 موفق به دستگیری وی شدند.

*اعترافات متهم
ایمان در همان تحقیقات اولیه صراحتا به آزار و اذیت 2 شاکی پرونده اعتراف کرد و گفت که علاوه بر خودرو پراید سفید رنگ متعلق به پدرش، یک فقره آزار و اذیت جنسی مشابه را نیز با خودرو پژو 206 سفید رنگ متعلق به مادرش انجام داده است.
همچنین در بازرسی از پارکینگ محل سکونت ایمان و خانواده اش، کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی با شناسایی موتورسیکلت طرح هوندا 125 متعلق به ایمان و اعترافات بعدی وی اطلاع پیدا کردند که ایمان علاوه بر استفاده از خودروهای پراید و 206 متعلق به والدینش، چندین مورد آزار و اذیت پسرهای نوجوان 11 تا 15 ساله و انتقال آنها به کانال سرپوشیده آب در خیابان اردیبهشت شمالی را با موتورسیکلت طرح هوندا 125خودش انجام داده است.
سرهنگ کارآگاه حمید مکرم معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم به موارد آزار
و اذیت جنسی مشابه، شناسایی دقیق تعدادی از شکات پرونده و برای شناسایی دیگر شکات احتمالی، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم پرونده از سوی بازپرس پرونده صادر شده است؛ لذا از تمامی شکات که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می شود تا برای طرح و پیگیری شکایات خود به نشانی اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.
سرهنگ مکرم افزود: از شهروندان که از دیگر جرایم ارتکابی متهم اطلاعاتی در اختیار دارند نیز درخواست می شود تا هرگونه اطلاعات خود در این خصوص را از طریق شماره تماس 51055516 در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: معصومه جوان معبودی – انتشاردهنده: معصومه آقا امینی
تهرام/7245//7244انتهای پیام /*