نوبخت: مسوولان نسبت به رفع مشکلات زلزله زدگان کرمانشاه اهتمام ویژه ای دارندمحمدباقر نوبخت روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از روستاهای زلزله زده سرپل ذهاب و گیلانغرب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از تمام ظرفیت ها و امکانات تا عادی شدن شرایط زلزله زدگان استان کرمانشاه استفاده خواهد شد و دولت نیز تا آخرین لحظه و بازگشت آرامش در کنار زلزله زدگان خواهد بود.
وی اظهار کرد: اقدام هایی برای اسکان موقت زلزله زدگان و واگذاری کانکس انجام شده ولی کافی نیست و باید در کنار کانکس ها، نصب سرویس های بهداشتی و حمام نیز تقویت شود.
وی گفت: تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی، رئیس جمهوری و همه مسوولان بر رفع مشکلات زلزله زدگان است ولی برای برطرف کردن همه مسائل نیازمند زمان هستیم.
نوبخت گفت: تا زمان بازگشت مردم به شرایط زندگی عادی از هیچ اقدامی دریغ نمی کنیم.
رئیس سازمان برنامه و بودجه در ادامه بر اهتمام مسئولان برای احداث و بازسازی واحدهای مسکونی آسیب دیده ناشی از زلزله اخیر تاکید کرد و گفت: بدون تردید از تمام ظرفیت ها و امکانات برای تحقق این مهم استفاده می شود.
نوبخت از توزیع امکانات وسایل گرمایشی و اقلام حمایتی در بین زلزله زدگان خبر داد و افزود: دولت خدمتگزار مردم است و حمایت های لازم را تا آخرین لحظه از زلزله زدگان ادامه خواهد داد.
نوبخت امروز /پنجشنبه/ وارد استان کرمانشاه شد و از پروژه های راه آهن، ساماندهی رودخانه قره سو و قطار شهری کرمانشاه بازدید کرد و سپس برای دیدار با مردم زلزله زده، عازم شهرستان سرپل ذهاب شد.
جلسه ستاد بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه قرار است عصر امروز با حضور نوبخت در استانداری کرمانشاه برگزار شود.
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان که در 11 کیلومتری بخش ازگله، 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه رخ داد، باعث کشته شدن 620 تن و مصدومیت 12 هزار و 386 تن شد.
این زلزله به 10 شهر و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد.
3012/7079/ 3033/1772
*خبرنگار: نازنین باباخانی **انتشاردهنده: مجید ملازادهانتهای پیام /*