توزیع 12 هزار کنسرو و پتو میان مسافران گرفتار در برف/ فرمانداران و شهرداران استان تهران آماده باش هستندحسین الماسی مفید روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: درهمین ارتباط با اعزام 16 دستگاه خودرو حمل سوخت سیار، کار سوخت رسانی به خودروهای مسافران در مسیرهای ارتباطی و برف گیر استان از شب گذشته تاکنون انجام شده است.
وی اظهار کرد: شهروندان ضمن توجه جدی به هشدارهای سازمان هواشناسی و پرهیز از سفرهای غیرضروری، حتما در زمان سفر تجهیزات ایمنی مناسب را به همراه داشته باشند.
وی با بیان اینکه بارش برف سنگین در برخی محورهای ارتباطی استان تهران از جمله محور قم – تهران برای راهداران غیرمترقبه بود، افزود: در محورهایی همچون فیروزکوه، دماوند و آبعلی بخاطر سابقه سرما و برف، مشکلات بسیار کمتری داشتیم.
الماسی با بیان اینکه حداقل امشب و فردا همه فرمانداران، شهرداران و بخشداران شهرستان های تابعه استان تهران و مجموعه های تحت امر در آماده باش کامل هستند، گفت: ادارات برق، آب، گاز، هلال احمر، اورژانس و دانشگاه های علوم پزشکی نیز برای ارائه خدمات امدادی، رفاهی و درمانی موردنیاز به مردم در آماده باش بسر می برند.
وی ادامه داد: مسئولان دستگاههای مربوطه موظف شدند تا اهتمام لازم برای بازگشایی راه های ارتباطی، تامین سوخت کافی در جایگاه ها، تامین آرد برای نانوایی ها و الزامی بودن استفاده از زنجیرچرخ در خودروها را داشته باشند.
الماسی، توصیه به منع خروج غیرضروری از شهر توسط شهروندان، کنترل کمی و کیفی گاز مصرفی، تخلیه برف درختان و سیم های برق، کنترل فعالیت مراکز درمانی و داروخانه ها و امدادرسانی به در راه ماندگان را از دیگر اقدامات تاکید شده به مسئولان ذکر کرد.
به گزارش ایرنا، اداره کل هواشناسی استان تهران اعلام کرده، امشب از میزان ابرناکی کاسته شده و وزش باد و ماندگاری هوای سرد تا روز پنج شنبه در استان ادامه دارد.
درهمین ارتباط ، مدارس تمامی مقاطع تحصیلی و همه دانشگاه های استان تهران فردا(دوشنبه) در هر دو شیفت صبح و عصر به دلیل بارش برف، سرما و یخبندان تعطیل است.
خبرنگار: محمد بیدارمنش – انتشار: محسن فتاحی
تهرام/7247/٦١٣٩**1625انتهای پیام /*