کشف 462 کیلوگرم مواد مخدر در استان یزدبه گزارش عصر دوشنبه پایگاه خبری پلیس، سرهنگ محمدحسین ستوده نیا، افزود: اطلاعاتی در مورد انتقال یک محموله مواد افیونی توسط سوداگران مرگ از شرق کشور دریافت شد، برخورد با قاچاقچیان در دستور کار ماموران قرار گرفت.
وی ادامه داد: تیم های عملیاتی پلیس کنترل جاده های استان را مدنظر قرار دادند، قاچاقچیان با 2 دستگاه خودرو سواری در محورهای فرعی مشاهده شدند.
رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر استان یادآور شد: ماموران در عملیاتی خودروهای قاچاقچیان را متوقف و با دستگیری چهار متهم محموله را کشف کردند.
ستوده نیا با بیان اینکه متهمان به دادسرا معرفی شدند، اظهار کرد: مبارزه با سوداگران مرگ و واردکنندگان مواد افیونی در دستور کار پلیس استان قرار دارد.
از ابتدای فروردین تا پایان آبان ماه سال 1396 با دستگیری چهار هزار و 207 متهم ، 28 تن انواع مواد مخدر در استان کشف شد که این مقدار در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته، 19درصد افزایش دارد.
55 درصد کشف مواد مخدر با انجام کارهای اطلاعاتی و بقیه مربوط به فعالیت‌های انتظامی است، تعداد متهمان دستگیر شده در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، 6 درصد افزایش دارد.
یزد نقش موثری در ارتباط استان های جنوبی و شرقی ایران به مرکز کشور دارد و با توجه به موقعیت آن در مسیر کریدور شمال – جنوب، بعضا راه های آن برای انتقال کالای قاچاق و نیز مواد مخدر مورد استفاده قرار گیرد.
7536/ 2047 دریافت کننده:کاظم سبحان زاه**انتشار: عباسقلی اشکورجیریانتهای پیام /*