بهره برداری از 4 طرح عمرانی همزمان با دهه فجر در نقدهبه گزارش ایرنا امروز /شنبه/ سومین روز دهه فجر به نام انقلاب اسلامی، جوانان، خودباوری و پیشرفت علمی نام گذاری شده است و در ابتدای این روز زنگ انقلاب با حضور جمعی از مسئولان محلی در مدرسه پسرانه امام خمینی (ره) نقده نواخته شد.
بهره برداری از 20 واحد مسکن روستایی بهسازی شده با 9 میلیارد ریال هزینه و افتتاح ایستگاه هواشناسی خودکار با 2 میلیارد ریال هزینه از طرح های افتتاحی این شهرستان بود.
بهره برداری از مزرعه پرورش قارچ خوراکی با 600 میلیون ریال هزینه و بهره برداری از مرکز درمانی روستای حاجی آباد با هفت میلیارد و 300 میلیون ریال هزینه از دیگر طرح های افتتاحی این شهرستان در سومین روز دهه فجر بود.
دیدار فرماندار و مسئولان شهرستان نقده با خانواده معظم شهدای انقلاب اسلامی از دیگر برنامه های این روز است.
به گزارش ایرنا، شهرستان نقده دارای 92 روستا بوده که 77 روستا بالای 20 خانوار و 18 روستا زیر 20 هزار خانوار است که یکهزارو 193 خانوار با جمعیتی بالغ بر 36 هزار و 56 نفر در این روستاها زندگی می کنند.
از 12 تا 22 بهمن به نام دهه فجر و جشن پیروزی انقلاب اسلامی نامگذاری شده است و در این ایام مبارک همزمان با بهره برداری از طرح‌های عمرانی برنامه مختلفی نیز در شهرها و استان‌های کشور برگزار می‌شود.
8135/ 3072
** خبر: شهین بیدادرس ** تنظیم کننده: توحید محمودپور** انتشار: علیرضا فولادیانتهای پیام /*