افتتاح 24 طرح مسکونی و بهداشتی همزمان با دهه فجر در خویبه گزارش ایرنا مسعودفریور، مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی روز دوشنبه، در آئین بهره برداری نمادین از یک واحد مسکونی در روستای ‘عذاب’ خوی گفت: برای 21 نفر از معلولان بهزیستی و مددجویان کمیته امداد امام خمینی این شهرستان واحد مسکونی توسط این 2 نهاد با هشت میلیارد رالا هزینه ساخته شده است.
رئیس دانشکده علوم پزشکی خوی نیز در آئین افتتاح مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی ‘دیزجدیز’ گفت: این مرکز با مساحت یکهزار و 150 متر مربع برای جمعیت 43هزار نفری این شهر احداث شده است.
فاطمه مقدم تبریزی افزود: برای احداث این مرکز مبلغ 20 میلیارد رالا توسط دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی هزینه شده است.
وی اضافه کرد: مرکز خدمات جامع سلامت دیزجدیز دارای قسمت های مامایی، آزمایشگاه، داروخانه، درمانگاه و سایر قسمت های درمانی و بهداشتی است.
وی ادامه داد: پایگاه فوریت های پزشکی شهرک ولیعصر خوی نیز با مساحت 80 مترمربع و با 6 نفر کارشناس فوریت های پزشکی و با یک میلیارد و پانصد میلیون رالز هزینه مورد بهره برداری قرار گرفت.
مدیر جهاد کشاورزی خوی نیز در آئین افتتاح مرغداری جدید الحداث در خوی گفت: این مرغداری 24 هزار قطعه ای در مساحت پنج هزار و 400 مترمربع و با فضای مسقف یکهزار و 800 مترمربع ساخته شده است.
مهران زینال زاده با اشاره به اینکه این مرغداری سالانه 150 تن گوشت سفید تولید می کند، افزود: برای ساخت آن مبلغ 8 میلیارد و هشتصد میلیون رالی هزینه شده که 5 میلیارد آن آورده سازنده و 3میلیارد و هشتصد میلیون نیز از اعتبارات دولتی وام داده شده است.
زینال زاده ادامه داد: در این مرغداری برای سه نفر به صورت مستقیم و برای 6 نفر به صورت غیرمستقیم اشتغالزای شده است.
به گزارش ایرنا، ایام الله دهه فجر از روز پنجشنبه هفته گذشته آغاز شده است و با افتتاح و کلنگ زنی طرح های متعدد در آذربایجان غربی تا 22 بهمن ماه جاری ادامه می یابد؛ امسال سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی است.
7133/2093**
خبر: سعید فرجی**تنظیم کننده: توحید محمودپور ** انتشار: صابر چهرقانیانتهای پیام /*