وزیر بهداشت:یک چهارم واحدهای بهداشتی و درمانی کشور، موقوفه هستندبه گزارش ایرنا از وبدا، دکتر سید حسن هاشمی روز پنجشنبه در حاشیه نهمین جلسه شورای راهبردی وقف و سلامت که در وزارت بهداشت برگزار شد، با بیان این مطلب، افزود: مشکلات لاینحل چند دهه ای بیش از 240 موقوفه حوزه سلامت با همکاری سازمان اوقاف و امور خیریه برطرف شده است.
وی با اشاره به خدمات ارزنده بیمارستان موقوفه نمازی شیراز، گفت: بسیاری از بیمارستان های تهران، ریشه وقف دارند و وقف، یکی از جلوه های زیبای آموزه های دینی است.
هاشمی از وقف به عنوان یکی از سنت های نیکو از گذشته تاکنون یاد کرد و افزود: امروزه افراد نیکوکار بسیار زیادی در کشور وجود دارند که با سازمان اوقاف و امور خیریه همکاری دارند اما از همه مهمتر، همت بالای سازمان اوقاف و امور خیریه در راستای رعایت نکات موردنظر واقفین در وقف نامه است.
وزیر بهداشت تصریح کرد: وقف، هبه و نذر در حوزه سلامت و ارائه خدمات به مردم، نقش مهم و ویژه ای دارد و چراغی است که فرد برای آخرت خود روشن می کند و از سوی دیگر، وقف از آموزه های ارزشمندی است که فرد برای نسل های بعدی به یادگار می گذارد.
هاشمی با بیان اینکه از فرهنگ وقف در حوزه بهداشت و درمان می توان بهره های زیادی برد، یادآور شد: از واقفین در قید حیات، فوت شده، فرزندان، وراثان آنها و همچنین سازمان اوقاف و امور خیریه تشکر می کنم و امیدواریم که همکاری ها ادامه داشته باشد.
علمی**1834**1569
تنظیم: شفیعی ** انتشار: علی حبیبیانتهای پیام /*