جبران بدهی بیمه سلامت در گرو تخصیص 7هزار و 500 میلیارد تومانی استبه گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا از سازمان بیمه سلامت، طاهر موهبتی، با اشاره به اینکه براساس لایحه بودجه 97، اولویت مجلس سلامت‌نگر، فراهم کردن دسترسی همگانی به خدمات سلامت است، افزود: باید توجه داشت که تداوم امکان ارائه خدمات سلامت در مراکز درمانی به مردم و تضمین سلامت بیمه‌شدگان، تنها با تصویب و حمایت مجدد مجلس از بنده (ه) تبصره 5 لایحه بودجه 97 میسر خواهد بود.
وی با تاکید بر اینکه مدیریت هزینه رویکرد اصلی سازمان بیمه سلامت ایران در سال97 است، گفت: مساعدت مجلس دهم در خصوص پرداخت بدهی‌های موسسات درمانی زمینه‌ساز مدیریت هزینه در این سازمان خواهد بود. بدیهی است با کاهش مطالبات این سازمان به مراکز درمانی سطح رضایتمندی نیز افزایش یافته و خود این امر مسبب ارائه بهتر خدمات و رضایت مشتریان که همان بیمه‌شدگان این سازمان بیمه‌گر هستند، خواهد شد.
موهبتی اظهارکرد: صنایع دارویی و تجهیزات پزشکی در سالهای گذشته به دلیل پرداخت نشدن مطالباتشان با مشکلات بسیاری روبرو شده و حتی برخی از آنها تا مرز ورشکستگی نیز رفته‌اند.
وی ادامه داد: بیماران نیز در پی مشکلات مراکز درمانی به خصوص بیماران خاص با چالش‌هایی روبرو شده‌اند که در روزهای پایانی سال چشم انتظار مصوبه مجلس هستند.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به اینکه سلامت مردم در سال 97 نیازمند توجه نمایندگان مجلس شورای اسلامی است، گفت: با تامین بودجه پایدار، نظام سلامت کشور در سال 97 با قوت به کار خود ادامه خواهد داد.
وی مصوبه جدید کمیسیون تلفیق مجلس در پرداخت 7 هزار و 500 میلیارد تومان به سازمان بیمه سلامت از طریق فروش اوراق را ستونی و اطمینان بخش دانست و افزود: در واقع مجلس با تصویب نهایی این مصوبه نگرانی صنعت دارو و تجهیزات پزشکی و مراکز درمانی سراسر کشور را پایان داده و منجر به احیای این حوزه خواهد شد.
موهبتی همچنین به بیمه‌شدگان سازمان بیمه سلامت ایران گفت: با تامین 7 هزارو 500میلیارد تومان دیگر جای نگرانی برای تامین دارو و تجهیزات پزشکی وجود نخواهد داشت .
اجتمام*1724*٧٣٢٩
خبرنگار: لیلا اسماعیل نژاد * انتشار: حسین فتح الهیانتهای پیام /*