آخرین اخبار در باره هواپیمای ساقط شده تهران – یاسوجبه گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، جمعی از خانواده های جان باختگان در حادثه سقوط هواپیمای مسیر تهران – یاسوج، عصر روز دوشنبه با حضور در مقابل بخشداری دناکوه، رسیدگی سریعتر به وضعیت جانباختگان این حادثه و یافتن لاشه هواپیما را خواستار شدند.
در عین حال استاندار اصفهان، امروز در جلسه شورای تامین بخشداری دناکوه به عنوان نزدیکترین بخشداری به محل حادثه سقوط هواپیمای مسیر تهران- یاسوج حضور یافت.
برغم تداوم پرواز بالگردها بر فراز کوه های منطقه، وزش باد شدید و سردی هوا و ابرهای متراکم بر فراز کوه دنا مانع از فعالیت جستجوگران شده و عملیات آنها را بسیار سخت و دشوار کرده است.
با پایان یافتن روز و تاریکی هوا، عملیات جستجو برای یافتن لاشه هواپیما و اجساد جانباختگان حادثه پایان خواهد یافت و عملیات جستجو از صبح روز بعد از سرگرفته خواهد شد.
استاندار اصفهان، صبح روز دوشنبه بمنظور بررسی اقدام های انجام شده و هماهنگی بیشتر نیروهای عمل کننده برای یافتن لاشه هواپیمای ساقط شده مسیر تهران – یاسوج، با یک فروند بالگرد وارد منطقه پادنای سمیرم شد.
عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی نیز صبح امروز برای پیگیری سانحه سقوط هواپیمای تهران – یاسوج وارد یاسوج شد.
هواپیمای ATR72 شرکت آسمان که ساعت هشت صبح دیروز یکشنبه از تهران به مقصد یاسوج پرواز کرد، دقایقی پس از پرواز از صفحه رادار حذف شد.
این هواپیما هر روز یک پرواز از تهران به یاسوج و بالعکس داشت و بطور میانگین 50 تا 60 مسافر را حمل می‌کرد.
هواپیمای سرنگون شده 65 مسافر و خدمه پرواز داشت.
جست و جو برای یافتن لاشه این هواپیما ادامه دارد.
بر اساس برخی اطلاعات دریافتی، این هواپیما در محدوده دهستان پادنای سمیرم در جنوب اصفهان سقوط کرده است و نیروهای امدادگر از صبح دیروز تاکنون در حال جستجو برای یافتن بقایای هواپیمای مذکور هستند اما تاکنون هیچ نشانه ای از آن یافت نشده است.
پادنا یکی از دهستان های سمیرم در دامنه رشته کوه های دناست.
رشته کوه دنا حدود 20 قله دارد که بلندترین آن موسوم به قله ‘ب‍یژن 3’ (قاش ‌مستان) با چهار هزار و 409 متر ارتفاع در 35 کیلومتری شمال غربی یاسوج و حدود 200 کیلومتری جنوب سمیرم قرار دارد.
سمیرم در جوار دنا و زاگرس مرکزی با افزون بر پنج هزار و 200 کیلومتر مربع وسعت، 150آبادی و روستا، چهار شهر و چهار بخش مرکزی، دناکوه، وردشت و پادنا و داشتن افزون بر 108 هزار نفر جمعیت در 160 کیلومتری جنوب اصفهان قرار دارد.
ت 6020 / 7150 /6027انتهای پیام /*