جعبه سیاه هواپیمای تهران – یاسوج تا کنون پیدا نشده استبه گزارش ایرنا، اسماعیل نجار روز سه شنبه در نشست ستاد مدیریت بحران حادثه سانحه هواپیمایی پرواز تهران – یاسوج، اظهار داشت: هم اکنون یافتن و انتقال پیکر جانباختگان اولویت اصلی تیم‌های تجسس است.
وی افزود: تمام هماهنگی‌ها و تدابیر لازم برای مدیریت بحران این حادثه با دستور رئیس جمهوری و وزیر کشور انجام شده است.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور بیان کرد: وحدت فرماندهی و هماهنگی میان اعضای ستاد بحران برای انتقال پیکر جانباختگان و پیگیری وضعیت حادثه دیدگان در اولویت است.
وی عنوان کرد: همه مسئولان باید سعی بر مدیریت صحنه حادثه و جلوگیری از ناهماهنگی‌ها داشته باشند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: با صبر و حوصله باید این بحران مدیریت شود و همه به‌صورت تیمی و یکپارچه برای حل آن اقدام کنند.
علی محمد احمدی بر ضرورت تقسیم کار از سوی دستگاه‌ها برای جلوگیری از موازی کاری ها تاکید کرد.
وی افزود: انتظار می‌رود نیروهای نظامی و انتظامی و سایر دستگاه‌های خدمات رسان به‌صورت هماهنگ اقدام کرده و از تک‌روی خودداری کنند.
احمدی ابراز داشت: بدون شک هر کسی در راستای خدمات‌دهی کوتاهی کند خیانت کرده و قابل‌بخشش نیست.
احمدی بیان کرد: گروه های مشاوره‌ای برای آرامش روانی خانواده های جانباختگان در محل حادثه مستقر خواهند شد که توسط سازمان بهزیستی استان‌های فارس و کهگیلویه و بویراحمد هدایت می شوند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد که از هرگونه پرواز غیرضروری در منطقه جلوگیری شود و فقط بالگردهای عملیاتی و امدادی در قرارگاه عملیاتی حضور داشته باشند.
احمدی تصریح کرد: نیروهای نظامی هر 2 استان کهگیلویه و بویراحمد و اصفهان تدابیر امنیتی لازم در مسیرهای منتهی به وقوع حادثه را کنترل و رصد می‌کنند.
وی گفت: اطلاع‌رسانی در حوزه سقوط پرواز تهران – یاسوج و وضعیت حادثه دیدگان تنها از سوی رئیس سازمان مدیریت بحران کشور انجام می‌شود.
پرواز شماره 3704 هواپیمایی آسمان با 60 مسافر و 6 خدمه پروازی ساعت 8 صبح روز یکشنبه تهران را به مقصد یاسوج ترک اما در نزدیکی سمیرم اصفهان سقوط کرد.
این هواپیما از نوع ای.تی.آر 72 پس از 55 دقیقه از صفحه رادار مرکز کنترل خارج ‌و بر اساس اعلام اورژانس خبر سقوط این هواپیما در منطقه کوهستانی پادنای سمیرم اعلام شد.
لاشه هواپیما و پیکر جانباختگان این سانحه هوایی پس از 2 شبانه روز تجسس در ارتفاع چهار هزار متری کوه نقل یافت شد.
9868/7535/6110/1662انتهای پیام /*