نماینده مجلس: کسانی که برای خرید هواپیمای نو کارشکنی کردند از ملت عذرخواهی کنندبهرام پارسایی نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی عصر چهارشنبه در جلسه علنی مجلس در تذکر شفاهی گفت: حادثه غم انگیز هواپیمایی آسمان دل هر انسان و بخصوص هر ایرانی میهن دوستی را به درد می آورد. عکس العمل و عمل مسوولین بعد از چنین حوادثی که نباید اتفاق می افتاد بر این تالم می افزاید.
وی افزود: یک لحظه خود را به جای مصیبت زدگان بگذاریم و قضاوت کنیم. یکبار دل نوشته های بازماندگان را بخوانیم شاید وجدان خفته ما بیدار شود.
نماینده مردم شیراز ادامه داد: به اندازه یک جنگ تمام عیار از آسمان، زمین و دریا بر این مردم مرگ و غم نازل می شود. مرگ اندوهی که مقصر آن ندانم کاری و بی تفاوتی ما مسوولین است. در جهان هواپیما، خودرو و کشتی برای رفاه مردم است اما در اینجا یادآور ضحاک ماردوش است.
پارسایی یادآور شد: اگر ضحاک روزی 2 قربانی می گرفت اینجا هواپیما، کشتی و خودرو روزی چهل جان و سالی 25 هزار نفس می گیرد و صدها هزار مصدوم به ارمغان می آورد.
وی ادامه داد: تذکر من به مجلس و در راس آن هیات رییسه مجلس است که با این جایگاه بعد از چند دهه چرا مجلس نمی تواند یا نمی خواهد کاوه ای برای نجات ملت از این مصیبت ها باشد.
نماینده مردم شیراز در ادامه گفت: تذکر بعدی من به وزیران راه و رفاه است که نه به خاطر گریز از استیضاح بلکه به حرمت مردم ایران و به احترام جان های بی گناه گرفته شده سنگ بنای مسوولیت پذیری را با استعفا و عذرخواهی از مردم ایران بنا نهند و قبل از استعفا نسبت به عزل کلیه مدیران مقصر و خارج کردن هواپیماهای از رده خارج که در کمین جان مسافران نشستند اقدام کنند.
این نماینده مردم در مجلس دهم در ادامه افزود: تذکر من به کسانی است که به خاطر عوام فریبی در تلاش برای عدم موفقیت دولت در مخالفت با خرید هواپیماهای نو و در تحقیر این ملت مدام کارشکنی کردند؛ جا دارد الان به خاطر اعمال و رفتار ضد مردمی خود از مردم عذرخواهی کنند.
سیام**1058**1449انتهای پیام /*