2 داروی تولید داخل در اصفهان رونمایی می شودبه گزارش ایرنا، 2 دارویی که توسط داروسازی رها تولید و روانه بازار شده، شامل قطره چشمی لوتپردنول و قرص پتاسیم سیترات ( 1080 میلی گرم ) است.
مدیر عامل شرکت داروسازی رها عصر چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: قطره چشمی لوتپردنول پیش از این از خارج وارد می شد اما کارشناسان این شرکت داروسازی موفق به تولید آن در داخل کشور شدند.
‘ غلامرضا اخوان ‘ با بیان اینکه این دارو از شاخه استروییدها یا کورتون هاست، افزود: این دارو جذب سیستماتیک ندارد و به اعماق حفره چشم نفوذ نمی کند به همین دلیل عوارض احتمالی کمتری به همراه دارد.
وی با بیان اینکه این دارو به نصف قیمت نمونه مشابه خارجی آن به بازار عرضه می شود، اظهار کرد: سالانه حدود 600 هزار عدد از این قطره وارد کشور می شود.
اخوان با تاکید بر اینکه با تولید این دارو در داخل کشور علاوه بر بی نیاز شدن به واردات آن، صرفه جویی ارزی قابل ملاحظه ای برای کشور دارد، گفت: این دارو برای کاهش التهاب چشم و رفع آلرژی چشم بویژه پس از اعمال جراحی کاربرد دارد.
وی درباره داروی دوم که فردا با حضور وزیر بهداشت در اصفهان رونمایی می شود نیز توضیح داد: قرص پتاسیم سیترات تولید شده به روش ‘پیوسته رهش’ برای جلوگیری از تشکیل سنگ کلیه کاربرد دارد.
مدیر عامل شرکت داروسازی رها با بیان اینکه سازمان غذا و داروی آمریکا، نوع تولید شده این دارو به روش پیوسته رهش را مورد تایید قرار داده است، افزود: این نوع از دارو برای مصرف کننده عوارض گوارشی کمتر و مزیت های بیشتری نسبت به نوع ساده آن دارد.
داروسازی رها که هشت سال از بهره برداری آن می گذرد در شهرک صنعتی صفه در جنوب کلانشهر اصفهان واقع است و حدود 110 قلم دارو تولید می کند که حدود 20 قلم آن به کشورهای منطقه از جمله افغانستان و آذربایجان صادر می شود.
به گزارش ایرنا، قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت که امشب ( چهارشنبه شب ) وارد اصفهان می شود، پس از ورود به این شهر از مرکز آموزشی درمانی آیت الله کاشانی اصفهان بازدید می کند و در جریان روند ارائه خدمات بهداشتی و درمانی این مرکز درمانی قرار می گیرد.
دکتر ‘ سیدحسن قاضی زاده هاشمی ‘ در جریان سفر 2 روزه خود به اصفهان، فردا بیمارستان منظریه خمینی شهر را افتتاح می کند.
بیمارستان منظریه خمینی شهر یکی از طرح های بزرگ درمانی و دولتی استان اصفهان است که در دولت یازدهم، تکمیل و آماده بهره برداری شد.
کلنگ احداث این بیمارستان در سال 72 ( 24 سال قبل ) به زمین خورد اما در طول این سال ها در فراز و نشیب مدیریت ها و تصمیم های مختلف، کار آن نیمه تمام ماند تا به دولت یازدهم رسید.
مقرر بود این بیمارستان در مرداد امسال در سفر وزیر بهداشت به اصفهان بطور رسمی افتتاح شود که این کار به آینده موکول شد با این وجود کار پذیرش بیمار در این بیمارستان از شهریور امسال آغاز شد.
بازدید از شرکت داروسازی رها و رونمایی از دو دارو در این شرکت، افتتاح ساختمان جدید معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و مجموعه آزمایشگاه های کنترل غذا و داروی آن از دیگر برنامه های وزیر بهداشت در این سفر است.
ت/3011انتهای پیام /*