ضرورت مشارکت بخش خصوصی برای ساماندهی پسماند کرجبه گزارش ایرنا،سیروس شفقی عصر شنبه در نشست استفاده از توانمندی سرمایه گذاران بخش خصوصی درساماندهی پسماند کرج که با حضور شهرداران و شرکت سرمایه گذاری بخش خصوصی برگزار شد،افزود: اکنون مرکز حلقه دره محل دفن زباله های استان البرز بوده که در اراضی فرودگاه پیام واقع شده و بعنوان یک معضل اصلی در توسعه فرودگاه پیام که بصورت مسافربری خود نمایی می کند ضروری است.
شفقی گفت: مقدار جمع آوری زباله های شهرستان کرج به حدود یک هزار و 800تن می رسد که با دفن غیر بهداشتی آن مواجه هستیم و این معضل زیست محیطی زیبنده کرج نیست.
وی اضافه کرد: فرمانداری کرج به نوبه خود پیگیری لازم در خصوص تهیه زمین به منظور استفاده از تکنولوژی های نو در این مهم با همکاری دستگاه های ذیربط در دستور کار قرار داده است.
شفقی خاطرنشان کرد: زباله شهری در صورت مدیریت نادرست معضلات عدیده ای را برای شهروندان ایجاد و خطرات زیست محیطی جبران ناپذیری را در پی خواهد داشت.
در پایان مقرر شد در اسرع وقت مقدمات لازم برای احداث کارخانه بازیافت به ظرفیت 200 تن در برنامه قرار گیرد به موازات آن نسبت به توسعه آن اقدامات بعدی معمول شود.
8029/1535انتهای پیام /*