دادستان تهران: عاملان حادثه خیابان پاسداران بزودی به سزای اعمالشان می رسندبه گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی دادسرای عمومی و انقلاب تهران، «عباس جعفری دولت آبادی» عصر جمعه با حضور در بیمارستان بقیه الله و عیادت از امید خسروی بسیجی حادثه دیده در خیابان پاسداران ضمن گفت و گوی صمیمانه و آرزوی سلامتی برای وی، به خانواده این بسیجی قول مساعد داد که پرونده عاملان این حادثه با سرعت، دقت و قاطعیت مورد رسیدگی قرار گیرد.
سرپرست دادسرای جنایی نیز دادستان تهران را در عیادت از امید خسروی همراهی می‌کرد.
بسیجی امید خسروی یکی از مجروحان ناآرامی‌های خیابان پاسداران در پاسداران تهران که به کما رفته بود، بعد از 9 روز از کما خارج شد.
جعفری دولت آبادی در حاشیه ملاقات از بسیجی امید خسروی با حضور در جمع خبرنگاران ضمن آرزوی سلامتی برای مجروحان این حادثه اظهار کرد: در پی وقوع اقدامات مجرمانه در خیابان پاسداران تهران و شهادت و مجروح شدن تعدادی از نیرو‌های انتظامی و بسیجی، مطلع شدیم یکی از بسیجیان به شدت مجروح شده بود لذا وظیفه خود می‌دانستیم به همراه سرپرست دادسری جنایی از وی عیادت کنیم.
وی با اشاره به وضعیت رو به بهبود بسیجی امید خسروی، به مردم اطمینان خاطر داد که با عوامل ناامنی‌های اخیر برخورد خواهد شد و از اهالی منطقه پاسداران خواست در صورت داشتن اطلاعات از عوامل مرتبط با آشوب‌های اخیر، آن را در اختیار پلیس و یا سرپرست دادسرای جنایی تهران قرار دهند.
جعفری دولت آبادی در بیان آخرین جزییات رسیدگی به پرونده اغتشاشات خیابان پاسداران تهران با اشاره به تحقیقات مفصل و با استفاده از بازپرسان و قضات مجرب پیرامون این حادثه تصریح کرد: در تحقیقات صورت گرفته سر نخ‌های خوبی به دست آمده است.
وی با بیان اینکه رانندگان خودروی‌های سمند و پراید بازداشت شده اند به اعتراف و اقرار راننده سمند در رابطه با ارتکاب جرم اشاره کرد و گفت: تحقیقات زیادی از وی صورت گرفته و پذیرفته که به افرادی از جمله به احتمال زیاد، بسیجی امید خسروی را با خودرو مجروح کرده است.
دادستان تهران خطاب به مردم اظهار کرد: قوه قضاییه با تمام قوا و با همکاری پلیس و نهاد‌های امنیتی و تلاش شبانه روزی، عوامل این جنایت را شناسایی و به سزای عملشان خواهند رساند.
وی با یادآوری این موضوع که امنیت شهروندان و حفظ جان آن‌ها وظیفه دستگاه‌های حاکمیتی است، به همه شهروندان اطمینان خاطر داد که دادستانی تهران در این بخش هیچگونه مسامحه‌ای نخواهد کرد.
جعفری دولت آبادی در پایان ابراز امیدواری کرد که به زودی جلسات محاکمه عاملان این حادثه برگزار و کسانی که مرتکب این جنایت شده اند، به سزای اعمالشان برسند.
پزشک معالج نیز در جریان این ملاقات آخرین وضعیت جسمی و درمانی این بسیجی فداکار را برای دادستان تهران تشریح کرد.
به گزارش ایرنا، در ناآرامی‌های خیابان پاسداران سه نفر از ماموران نیروی انتظامی تهران بزرگ و یک بسیجی به درجه رفیع شهادت نائل شدند و امید خسروی نیز بر اثر شدت جراحات وارده در بیمارستان بستری و به کما رفت.
با پیگیری‌های دستگاه قضایی ظرف چهل و هشت ساعت کیفرخواست پرونده عامل شهادت سه مامور ناجا صادر شد و محاکمه آن به زودی آغاز خواهد شد.
اجتمام**1095*2025انتهای پیام /*