هشتمین محموله پیکر جانباختگان سانحه هوایی تحویل پزشک قانونی شدکامروز امینی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مراحل کدگذاری، عکس‌برداری و نمونه برداری از هشتمین محموله پیکر های جانباختگان سانحه هوایی یاسوج برای انجام آزمایش‌های ژنتیک آغاز شده است.
وی افزود: براساس نمونه برداری و آزمایش های ژنتیک از بقایای پیکر جانباختگان سانحه هواپیمای «ای. تی. آر 72» تهران-یاسوج که در روز های گذشته تحویل پزشک قانونی داده شده بودند، هویت هشت نفر از آنان مشخص و اعلام شد.
مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: هویت این افراد براساس نمونه برداری و آزمایشات ژنتیک محرز شده و با توجه به اینکه وضعیت پیکر آنها نسبت به سایر موارد در شرایط کاملتری قرار دارد ضمن هماهنگی با مقام قضایی استان، روز پنجشنبه 17 اسفند به خانواده آنان تحویل خواهد شد.
امروز سه شنبه هفدهمین روز عملیات جست و جو و انتقال بقایای پیکر جانباختگان سانحه هواپیمایی تهران -یاسوج با وجود شرایط نامساعد جوی انجام شد.
ارتفاع برف در کوه دنا، گردنه بیژن و محل سقوط هواپیمای تهران – یاسوج حدود سه متر گزارش شده است.
در روزهای گذشته در چند مرحله قسمت‌هایی از پیکرهای جانباختگان سانحه هوایی تهران – یاسوج پیدا و برای احراز هویت به پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد منتقل شدند.
پرواز شماره 3704 هواپیمای آسمان با 60 مسافر و 6 خدمه پروازی ساعت 8 صبح یکشنبه 29 بهمن، تهران را به مقصد یاسوج ترک اما در نزدیکی سمیرم اصفهان سقوط کرد.
این هواپیما از نوع ای تی آر 72 پس از 55 دقیقه از صفحه رادار مرکز کنترل خارج ‌شد و در منطقه کوهستانی پادنای سمیرم سقوط کرد و لاشه آن 48 ساعت پس از سقوط پیدا شد.
1662/9868/انتهای پیام /*