برگزاری مراسم اهتزاز پرچم گلزارهای شهدابه گزارش ایرنا از بنیادشهید، این مراسم امروز در قطعه 44 شهدای گمنام بهشت زهرا (س) و همزمان در گلزارهای شهدا در سراسر کشور با حضور خانواده‌ های معظم شهدا و ایثارگران، اقشار مختلف مردم و مسئولان برگزار شد.
براساس این گزارش، مراسم عطر افشانی گلزار مطهر شهدای سراسر کشور با قرائت پیام حجت ‌الاسلام ‌و المسلمین سیدمحمدعلی شهیدی رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد و پرچم جمهوری اسلامی نیز بر فراز گلزارهای شهدا برافراشته شد.
نادر نصیری مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ در این مراسم گفت: امروز در جوار بیش از 30 هزار شهید گلزار شهدای بهشت‌زهرا (س) جمع شده‌ایم تا به مناسبت روز بزرگداشت شهدا، بار دیگر با آرمان‌ های شهدا که همان آرمان‌ های انقلاب اسلامی، امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری است تجدید بیعت کنیم.
وی افزود: براساس فرمایش حضرت امام خمینی (ره) انقلاب هرچه دارد به برکت خون شهدا و ایثارگران است و همه ما به تاسی از دستورات رهبری معظم انقلاب در جهت ترویج ارزش‌ های اسلامی و انسانی شهدا تلاش می‌ کنیم و به خود یادآوری می‌کنیم که هر آنچه عظمت و عزت برای نظام جمهوری اسلامی در عرصه‌ های مختلف وجود دارد به برکت خون پاک شهداست.
در پایان این مراسم که با حضور محمود پاکدل مشاور عالی و دستیار ویژه رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران، سعید خال مدیرعامل سازمان بهشت‌زهرا (س) و جمعی از خانواده‌های شهدا و ایثارگران برگزار شد، گلباران و عطرافشانی مزار مطهر شهدا انجام شد و پرچم جمهوری اسلامی نیز بر فراز گلزار شهدا برافراشته شد.
براساس آمار بنیادشهید، تعداد جانبازان زیر 25 درصد 331 هزار و 555 تن، جانبازان 25 درصد و بالاتر 233 هزار و 267 تن، جانبازان 50 تا 69 درصد 25 هزار و 481 و جانبازان بالای 70 درصد حدود 9 هزار و 688 است.
همچنین 230هزار شهید تقدیم انقلاب شده است.
اجتمام ** 7268 **1569
** آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaejانتهای پیام /*