نحوه پرداخت 1200 میلیارد ریال بدهی شهرداری سقز تعیین تکلیف شدبه گزارش ایرنا، چیا صالحی بابامیری روز جمعه در نشست خبری اظهار کرد: بیشترین بدهی شهرداری سقز 700 میلیارد ریال به بانک شهر است که با هماهنگی اتخاذ شده مجتمع گولان بعد از تکمیل توسط سرمایه گذار و تعیین قیمت در قبال این بدهی به بانک شهر واگذار می شود.
وی افزود: شهرداری همچنین 100 میلیارد ریال به تامین اجتماعی بدهی دارد که با همکاری و مساعدت سازمان تامین اجتماعی مقرر شد این بدهی در قالب 60 قسط پرداخت شود.
صالحی بابامیری با بیان اینکه 400 میلیارد ریال دیگر هم شهرداری بدهی دارد، تاکید کرد: با مساعدت طلبکاران این میزان بدهی نیز به مرور پرداخت خواهد شد.
او در خصوص تعیین و تدوین بودجه 97 شهرداری هم گفت: از بودجه 63 میلیارد ریالی سال 96 تقریبا 52 درصد تحقق پیدا کرد و بودجه سال 97 نیز به مبلغ 440 میلیارد ریال در بهمن بسته شد.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود با تشریح برنامه های سال 97 شهرداری سقز یادآور شد: تمرکز بر روی سرمایه گذاری بخش خصوصی، تدوین و ارائه بسته های سرمایه گذاری بر اساس شناسایی زمینه های سرمایه گذاری در شهر و بهسازی معابر و کوچه ها از برنامه های اصلی است و پروژه عمرانی جدیدی نیز تعریف نمی شود.
شهردار سقز در تشریح دیگر برنامه های خود در سال آینده گفت: حمام تاریخی حاج صالح از سوی میراث فرهنگی به صورت موقت به شهرداری واگذار شد که این نهاد عمومی با اولویت موزه مردم شناسی، خانه گفتمان شهری و نمایشگاه عکس از آن بهره برداری می کند.
صالحی بابامیری اضافه کرد: تلاش برای بازگشت سرمایه به شهرداری از طریق اخذ مطالبات از دستگاه های اجرایی از دیگر برنامه های ما در سال آینده است ضمن اینکه دانشگاه علوم پزشکی کردستان اعلام کرده بدهی 7 میلیارد ریالی خود به شهرداری پرداخت می کند.
وی در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا مبنی بر ضرورت نظارت رسانه ها بر نهادهای عمومی و همکاری با شورا و شهرداری افزود: به جایگاه نظارتی رسانه های رسمی واقف هستم و معتقدم رسانه ها چشم های نظارتی مردم بر عملکرد دستگاه ها محسوب می شوند لذا از خبرنگاران می خواهم نقاط ضعف و دیدگاه های شهروندان را به شهرداری منعکس کنند.
شهردار سقز در پاسخ به این سوال که در خصوص تسهیل در ترافیک شهری چه برنامه ای دارید، اظهار کرد: بدلیل عدم تمرکز زدایی خدمات در شهر و بازار، نامناسب بودن بخشی از پیاده روها، سد معبر و نبود طرح جامع، شهر با مشکل ترافیک روبروست که تدوین طرح ساماندهی ترافیک در دستور کار است.
صالحی بابامیری در خصوص برنامه های شهرداری در استقبال از سال نو گفت: برای ایجاد نشاط اجتماعی برنامه استقبال از نوروز در سالن شهید آبدرم روز دوشنبه 28 اسفند از ساعت 15 تا 18 برگزار می شود.
شهردار سقز در پاسخ به سوالی در خصوص ساماندهی بازار روز (قزاق خانه) یادآور شد: آبادانی بیشتر شهر در گرو همکاری شهروندان است و ساماندهی این بازار نیازمند همکاری جدی مغازه داران است.
شهرستان سقز با 226 هزار نفر جمعیت در 190 کیلومتری شمال غربی سنندج واقع شده است.
7249/9102انتهای پیام /*