ماندگاری مسافران در شیروان به 45 دقیقه افزایش یافتبه گزارش ایرنا یونس روحانی دوشنبه در نشست ستاد اجرایی خدمات سفر شیروان هدف از تشکیل این جلسه را مهیا کردن شرایط بهتر برای مسافران نوروزی که به این شهرستان سفر می کنند دانست و اظهار کرد: شیروان با وجود مکان های تاریخی، مذهبی و طبیعت زیبا می تواند به یک قطب گردشگری تبدیل شود.
وی با بیان اینکه سالانه 27 میلیون مسافر از این مسیر عبور می کنند گفت: بسیاری از مکان های تاریخی و مذهبی و طبیعت زیبای شیروان برای مسافران ناشناخته است که باید همه دستگاه ها و رسانه های گروهی در زمینه شناساندن و معرفی این مکان ها در سفرهای نوروزی که بهترین فرصت است اقدام کنند.
روحانی در خصوص چگونگی جذب مسافر گفت: در ایام سفرهای نوروزی باید اطلاع رسانی و تبلیغات مناسبی که این شهرستان را معرفی می کند، در محل ورودی های شهر ارائه شود و ارایه خدمات مستمر و مطلوب به شهروندان و مسافرین نوروزی را جدی بگیریم.
رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شیروان گفت: با توجه به این که بیشترین تردد مسافر در ایام نوروز صورت می گیرد این شهرستان با پتانسیل های مناسب گردشگری فرصت مناسبی دارد که باید نسبت به آنها اقدام شود.
محمد سیاح خواستار ارائه گزارش توسط کمیته های مربوطه، نظم بندی در نصب بنرها، ساماندهی کپسول های گاز در حاشیه جاده، آسفالت خیابان ورودی موزه تاریخی شیروان، معرفی آثار تاریخی شهر و نصب تابلو در ورودی شهر شد.
شهرستان شیروان با 157 هزار نفر جمعیت به عنوان دومین شهرستان پرجمعیت خراسان شمالی در 60 کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.
7186/6042 خبرنگار: فاطمه مقدسی باجگیران** انتشار دهنده: سید حسین قدسیانتهای پیام /*