نماینده مجلس: دولت گام های مهمی در حوزه سلامت برداشته استبه گزارش خبرنگار ایرنا ذبیح نیکفر روز شنبه در مراسم بهره برداری از مرکز خدمات جامع سلامت روستایی لیالستان لاهیجان افزود: طرح تحول سلامت از کارهای خوب دولت تدبیر و امید در حوزه سلامت است و دولت در این زمینه گام های خوبی برداشته و فضاهای خوبی فراهم شده که با این طرح هدف مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه مردم دغدغه درمان در بیمارستان نداشته باشند، برآورده شده است.
وی خاطرنشان کرد: لاهیجان بزودی با بهره برداری از چند بیمارستان بخش خصوصی و یک بیمارستان بخش دولتی، به قطب درمانی در شرق گیلان تبدیل خواهد شد و از نظر شاخص های درمانی وضعیت مناسبی بدست خواهد آورد.
معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز در این مراسم گفت: طرح تحول سلامت هدیه مقام معظم رهبری است که توسط دولت تدبیر و امید تحقق یافته و ارائه خدمات در این بخش بیشتر نیز خواهد شد.
دکتر داودی افزود: بزودی بیمارستان پیروز در لاهیجان با محوریت پوشش شرق گیلان در لاهیجان افتتاح خواهد شد و لاهیجان با درمان بیماری سرطان به یکی از مراکز سلامت در گیلان تبدیل خواهد شد .
در نهمین روز از دهه مبارک فجر چند طرح بهداشتی ، اجتماعی و اقتصادی با حضور جمعی از مسئولان در شهرستان لاهیجان به بهره برداری رسید که یکی از این طرح ها مرکز خدمات جامع سلامت روستایی لیالستان بود که در این مرکز خدمات پزشکی ، مامایی ، دندانپزشکی و بهداشتی ارائه می شود.
این مرکز در زمینی به مساحت 690 مترمربع و زیربنای 470مترمربع در مدت 18ماه و با اعتبار 580میلیون تومان و تجهیز 50میلیون تومان احداث شده است .
زمین این واحد از سوی دو فرد خیر اهدا شده که هیچیک هم اکنون در قید حیات نیستند.
یک بخش جدید واحد ترک اعتیاد در شهرستان لاهیجان نیز امروز با حضور مسئولان شهرستان افتتاح شد، این مرکز ترک توسط بخش خصوصی با 29بیمار و چند خدمه تاسیس و اداره می شود .
شهرستان لاهیجان در 40 کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است.
خبرنگار:فرهادنظرپور**انتشاردهنده:کبیری
6029/2007انتهای پیام /*