وزیر بهداشت چشمان «سهیلا جورکش» قربانی اسید پاشی را معاینه کردبه گزارش ایرنا، سهیلا جورکش، قربانی اسیدپاشی اصفهان روز پنجشنبه برای دیدار با «سید حسن قاضی زاده هاشمی» وزیر بهداشت به آیین افتتاح بیمارستان تخصصی 9 دی منظریه خمینی شهر اصفهان رفت تا از کمک‌ های وزیر بهداشت که در روند درمان چشمانش انجام شده بود، قدردانی کند.
وزیر بهداشت در این دیدار بار دیگر چشمان جورکش که اوایل امسال در سفر به آمریکا تحت عمل جراحی قرار گرفت را معاینه کرد.
جورکش با ابراز احساسات از اینکه توانسته است در آخرین عمل جراحی در خارج از کشور بخشی از بینایی خود را به دست آورد، خطاب به قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت گفت: از شما بابت همه مهربانی‌ ها و حمایت‌های بی‌ دریغ‌ در ایام سخت درمانم سپاسگزارم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی 30 مهر سال 93، از سهیلا جورکش در درمانگاه شهید شوریده تهران عیادت و چشمان او را معاینه کرده بود.
چشمان سهیلا جورکش همان شب در بیمارستان فارابی تهران به صورت فوریتی و اورژانسی جراحی شد.
همچنین وزیر بهداشت 9 آبان همان سال، چشمان جورکش را در بیمارستان فارابی تهران جراحی کرد.
سهیلا جورکش مهر سال 1393 به دنبال اثر اسیدپاشی در اصفهان، بینایی چشم راست خود را از دست داده و چشم چپ او نیز کم بینا شده بود.
حادثه اسیدپاشی اصفهان در همان مدت سه قربانی دیگر نیز داشت که یک نفر از آنها علاوه بر سوختگی و جراحت در ناحیه صورت و بدن بینایی یک چشم خود را به طور کامل از دست داد و 2 نفر دیگر نیز فقط دچار آسیب دیدگی و سوختگی در ناحیه صورت و بدن شدند.
جورکش پس از این حادثه با سفر به اسپانیا و آمریکا تحت عمل جراحی چشم قرار گرفت که پس از عمل جراحی برای بار دوم که ابتدای امسال در امریکا انجام شد بینایی خود را تا حدی به دست آورد.
حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت چهارشنبه شب به منظور شرکت در آیین راه اندازی چند طرح درمانی و بهداشتی وارد اصفهان شد و در دیدار از مرکز آموزشی درمانی آیت الله کاشانی در جریان روند ارایه خدمات بهداشتی و درمانی این مرکز درمانی قرار گرفت.
7153/2093انتهای پیام /*