قاتل نامریی جان سه نفر از اعضای یک خانواده شیرازی را گرفتبه گزارش دریافتی سه شنبه ایرنا به نقل معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی فارس، سرهنگ دلاور القاصی مهر
افزود: در پی اعلام مرکز فوریت های پلیسی 110 و اعلام وقوع این حادثه، تیمی از عوامل انتظامی به همراه دیگر نیروهای امدادی به محل سانحه اعزام شدند.
وی افزود: در بررسی های صورت گرفته و بر اساس گزارش پزشک قانونی، مشخص شد که سه نفر از اعضای یک خانواده که در حال استراحت در منزل خود بودند به دلیل سهل انگاری در استفاده از بخاری و استنشاق گاز منواکسید کربن که بر اثر سوخت ناقص وسایل مولد گرما ایجاد می شود، دچار مسمومیت شده و جان خود را از دست دادند.
فرمانده انتظامی شهرستان شیراز ادامه داد: غیر استاندارد بودن برخی وسایل مولد گرما و تجهیزات مرتبط با این وسایل و همچنین رعایت نکردن مسایل ایمنی در بعضی از ساختمان ها تاثیر قابل توجهی در بروز این گونه حوادث دارد به همین سبب از شهروندان درخواست می کنیم به توصیه های ایمنی در این زمینه توجه کنند.
منواکسید کرین، گازی است که بر اثر سوختن ناقص کربن به وجود می آید. این گاز بسیار سمی است اما رنگ و بوی خاصی ندارد. به همین دلیل این گاز قاتل نامریی نیز نامیده می شود. میل ترکیبی این گاز با هموگلوبین خون حدود ۳۰۰ برابر بیشتر از میل ترکیب گاز اکسیژن است.
6122 /6118انتهای پیام /*