امسال 31 میلیون تشرف به حرم مطهر رضوی انجام گرفتبه گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی، سید مرتضی بختیاری در جلسه ستاد خدمات سفر خراسان رضوی که در محل سازمان مرکزی آستان قدس برگزار شد، از آمادگی کامل کارکنان و خدام بارگاه منور حضرت امام رضا(ع) برای پذیرایی و استقبال از هشت میلیون زائر در ایام نوروز 97 خبر داد.
وی گفت: بنا بر اعلام منابع رسمی در سال جدید شاهد افزایش ١٠ تا ١٥ درصدی تشرف زائران به بارگاه مطهر امام رضا(ع) خواهیم بود، در این راستا ٤٨ جلسه کارشناسی و تخصصی با حضور مدیران و مسئولان آستان قدس رضوی و دستگاه‌های اجرایی و خدمت‌رسان استان برگزار شده تا سطح کمی و کیفی خدمات را تا حد مطلوب افزایش دهیم.
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به افزایش ظرفیت خدمت به امام رضا (ع) در سال 96 گفت: در طول سال جاری ٢٥٠ هزار خادم و خادمیار فراخوان شده اند و ظرفیت روزانه ناهار مهمانسرای حضرت نیز تا ٥٠ هزار وعده افزایش یافته است.
وی گفت: برای برگزاری سخنرانی مقام معظم رهبری در اماکن متبرکه پیش بینی ها و تمهیدات لازم صورت گرفته و عملیات پوشش تصویری در ٥٠ نقطه اماکن متبرکه انجام خواهد شد.
بختیاری تصریح کرد: همچنین در تالار قدس کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی سخنرانی معظم له به چهار زبان زنده دنیا به صورت همزمان ترجمه خواهد شد تا زائران غیرایرانی نیز امکان استماع سخنان ولی امر مسلمین جهان را داشته باشند.
وی با اشاره به افزایش ٣٠ درصدی برنامه‌های فرهنگی نوروزی حرم مطهر اظهار داشت: هدف ما عمق بخشی و تخصصی کردن اقدامات تبلیغی و فرهنگی حرم امام رضا(ع) است.
بختیاری ضمن قدردانی از تلاش های صورت گرفته برای تامین توقفگاه مورد نیاز زائران در محدوده حرم مطهر رضوی گفت: با فضاهایی که توسط آستان قدس در اختیار شهرداری مشهد قرار گرفته امکان توقف ٣٠ هزار خودرو به وجود آمده است.
وی بیان داشت: مفروش کردن تمامی صحن‌ها و توقفگاه های شماره ١ و ٣ در زیرگذر حرم مطهر و درنظر گرفتن ١٠٠ دستگاه ون و مینی بوس برای تسهیل تردد زائران از دیگر اقداماتی است که برای افزایش رفاه حال زائران انجام شده است.
7489انتهای پیام /*