مسیر زاهدان – بم بازگشایی شدسرهنگ کشواد بهروزی زاده یکشنبه شب به خبرنگار ایرنا گفت: همزمان با وزش باد شدید همراه با گرد و خاک مسیرهای زاهدان – بم و زاهدان – زابل عصر امروز مسدود شد.
وی افزود: با کاهش شدت طوفان مسیر زاهدان – بم ساعت 19:50 بازگشایی شد.
وی ادامه داد: همچنان مسیر زاهدان – زابل در شمال سیستان و بلوچستان برای تردد خودروها مسدود است.
فرمانده پلیس راه شمال سیستان و بلوچستان گفت: شماره تلفن های 110 و 2187980 و 33522502 مرکز فرماندهی و کنترل پلیس راه استان آماده پاسخ گویی و امداد رسانی به صورت شبانه روزی به هموطنان است.
وی از شهروندان خواست علاوه بر رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی نهایت همکاری را با پلیس در مسیرهایی که محدودیت رفت و آمد اعمال شده داشته باشند.
کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: وزش باد شدید که از روز گذشته در نواحی مرکزی، نوار غربی و جنوب شرق استان آغاز شده است همچنان ادامه دارد.
رضا آزادمنش تصریح کرد: در این مدت علاوه بر کاهش کیفیت هوا، اختلال تردد در مسیر زاهدان – بم، ایرانشهر – بم و زاهدان – زابل پیش بینی می شود.
به گزارش ایرنا، سیستان و بلوچستان با وسعتی حدود 187 هزار و 502 کیلومتر مربع (معادل 5/11درصد مساحت کشور) و 19 شهرستان و بیش از 2 میلیون و 800 هزار نفر جمعیت پهناورترین استان کشور محسوب می شود که امکان دارد همزمان چندین پدیده از جمله توفان، بارندگی، سیل، خشکسالی و مواج شدن دریا را تجربه کند.
7316**3042انتهای پیام /*